Brutalny atak w Przasnyszu. Dwa agresywne amstaffy zaatakowały bezbronną 16-latkę i jej psa

i

Autor: Shutterstock Brutalny atak w Przasnyszu. Dwa agresywne amstaffy zaatakowały bezbronną 16-latkę i jej psa

SZOK

Brutalny atak w Przasnyszu. Dwa agresywne amstaffy zaatakowały bezbronną 16-latkę i jej psa

2023-01-26 20:16

Przasnyska policja otrzymała zgłoszenie od jednej z mieszkanek. Wynikało z niej, że dwa psy rasy amstaff zaatakowały jej 16-letnią córkę. Dziewczyna broniła się przed agresywnymi zwierzętami. Rękoma zasłoniła swojego shih tzu. Na szczęście nieletnia w wyniku ataku psów nie została pogryziona. Jej piesek doznał niegroźnych obrażeń, które mimo wszystko wymagały opieki weterynaryjnej.

Przasnysz. Dwa agresywne amstaffy zaatakowały 16-latkę

Funkcjonariusze przasnyskiej policji otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek. Jak poinformowała ich kobieta, jej 16-letnia córka została zaatakowana przez dwa psy rasy amstaff. Dziewczyna spacerowała ze swoim psem rasy shih tzu.

Atakujące psy, przewróciły nieletnią, która chcąc uchronić pupila przed pogryzieniem, wzięła go ręce. Na szczęście nieletnia wyniku ataku psów nie została pogryziona. Natomiast Shih-tzu doznał niegroźnych obrażeń, choć wymagających interwencji weterynaryjnej – przekazał w rozmowie z „Ciechanów Inaczej” oficer prasowy policji w Przasnyszu.

Policjanci bardzo szybko ustalili właściciela agresywnych czworonogów. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w kierunku art. 77 kodeksu wykroczeń. – Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany – czytamy w kodeksie.

Sonda
Czy pies, który dotkliwie pogryzie człowieka, powinien od razu kwalifikować się do uśpienia?
Nasi Partnerzy polecają