Budowa tramwaju do Wilanowa opóźniona. Trzeba powtórzyć przetarg na wykonawcę

2022-02-09 8:23
Budowa tramwaju do Wilanowa opóźniona. Trzeba powtórzyć przetarg na wykonawcę
Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS Budowa tramwaju do Wilanowa opóźniona. Trzeba powtórzyć przetarg na wykonawcę

Budowa tramwaju na Wilanów opóźnia się. W pierwszej połowie stycznia 2022 r. udało wybrać się w aukcji internetowej wykonawcę. Jedna z firm biorąca udział w przetargu złożyła jednak odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz wszystko trzeba będzie powtórzyć! Nie wiadomo, kiedy zorganizowana zostanie nowa aukcja.

Prace nad nową linią jeszcze się nie zaczęły, a już są opóźnienia. W ogłoszonym przez Tramwaje Warszawskie przetargu internetowym wygrała firma Budimex. Miasto nie ma wystarczających pieniędzy, żeby zrealizować inwestycję za jednym zamachem, więc zorganizowało przetarg w formie aukcji internetowej. Dzięki temu udało się zbić cenę realizacji projektu. Zwycięska firma zobowiązała się na wykonanie linii tramwajowej za 732 miliony 234 tysiące złotych.

Po zakończonym przetargu z jego wynikiem nie zgodziła się inna firma biorą ca w nim udział. Przedsiębiorstwo ZUE S.A. złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Komisja rozpatrzyła je pozytywnie i wszystko trzeba teraz powtórzyć. Okazało się, że trzeba zmienić punktację. - W postępowaniu odwoławczym wynikającym z odwołania ZUE SA, izba przyznała rację temu wykonawcy. Uznała, że w rzeczywistości doświadczenie personelu Budimex SA nie jest doświadczeniem, które kwalifikuje się do przyznania punktów. Z uwagi na konieczność zmiany punktacji jesteśmy zobowiązani do powtórzenia aukcji elektronicznej – powiedział rzecznik TW Maciej Dutkiewicz.

Jechaliśmy nowym tramwajem. Pierwszy Hyundai wyjechał na stołeczne torowiska

Drogi tramwaj do Wilanowa

Budowę nowej linii tramwajowej miasto rozłoży na etapy, Wszystko dlatego, że koszt realizacji inwestycji przekraczają pieniądze, jakie miasto może na nią przeznaczyć.  - Przetarg zawiera opcje pozwalające podzielić inwestycję na etapy w zależności od możliwości finansowych budżetu miasta - przekazał „Super Expressowi” na początku grudnia Maciej Dutkiewicz. Budimex złożył najtańszą ofertę, która wstępnie wnosiła 945 milionów 528 tysięcy złotych. Udało się ją zbić do ponad 732 milionów złotych. 

Sonda
Czy tramwaj na Wilanów jest potrzebny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE