Chcesz jechać pociągiem? To nie jedź. PKP szykuje armagedon, jakiego jeszcze nie było. Utrudnienia w Warszawie

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Chcesz jechać pociągiem? To nie jedź. PKP szykuje armagedon, jakiego jeszcze nie było. Utrudnienia w Warszawie

Na kolei chaos

Chcesz jechać pociągiem? To nie jedź. PKP szykuje armagedon, jakiego jeszcze nie było. Utrudnienia w Warszawie

2023-04-04 12:01

Gdy zdawało się, że sytuacja w rejonie Dworca Zachodniego w Warszawie wreszcie się unormowała, PKP PLK znów wprowadza zmiany. Z powodu zamknięcia jednego toru na linii średnicowej podmiejskiej część pociągów będzie kursowało na skróconych trasach, a część zostanie całkowicie odwołana. A to wszystko tuż po świętach… Chciałeś jechać pociągiem? Lepiej nie jedź…

Modernizacja Dworca Zachodniego. Ogromne utrudnienia na kolei

Pasażerów pociągów po świątecznym odpoczynku znów czekać będą nerwy, zmiany rozkładów jazdy i opóźnione bądź odwołane składy. Chaos na kolei powraca! Przebudowa Warszawy Zachodniej wchodzi w kolejny etap, a tym samym pojawią się nowe utrudnienia. „Budowa łącznika pomiędzy podmiejską linią średnicową a dalekobieżną linią średnicową wchodzi w kolejny etap. Prace obejmą demontaż specjalnych ścian typu „larsen” przy nasypie linii średnicowej na wysokości wiaduktu kolejowego koło Warszawy Głównej. Zakres prac wymaga strefy bezpieczeństwa. Dlatego ruch pociągów będzie zachowany na jednym z dwóch torów linii podmiejskiej” - zapowiada PKP PLK S.A.

W związku z tym od 11 do 21 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu pociągów, a tym samym w rozkładach jazdy.

Zmiany te obejmą podmiejską linię średnicową. Jak podaje PKP PLK, połączenia w obu kierunkach na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia będą po jednym torze. Wyjątkiem będzie utrzymanie dwutorowego połączenia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion.

Co więcej, część pociągów regionalnych i aglomeracyjnych zostanie skrócona lub odwołana. Niektóre kursy zostaną skierowane przez Warszawę Centralną.

Jak podaje kolejowyportal.pl, przez linię średnicową pojadą 3 pociągi w kierunku wschodnim i 3 w kierunku zachodnim w ciągu godziny. Będą one kursować w jedną stronę co 3-4 min przez 10 min, po których nastąpi około 50 min przerwy.

Wzajemne honorowanie biletów

Na czas utrudnień obowiązywać będzie dodatkowe honorowanie wszystkich rodzajów biletów KM - z/do odpowiednich stacji, strefowe, okresowe i sieciowe w niżej wymienionych środkach transportu ZTM (w obu kierunkach).

w autobusach linii nr:

  • 102, 202, 146, 147 na odcinku Dworzec Wschodni Lubelska – Metro Stadion Narodowy
  • 128 i 175 na odcinku Centrum – Pl. Zawiszy
  • 159 na odcinku Pl. Starynkiewicza – Dworzec Zachodni

w tramwajach linii nr:

  • 1 na odcinku Dworzec Gdański – Pl. Zawiszy
  • 7 na odcinku Dworzec Wschodni (Kijowska) – Pl. Zawiszy
  • 22 na odcinku Lubelska – Pl. Zawiszy
Sonda
Podróżujesz pociągami?