Chciał strącić drona straży miejskiej klapkiem. Był pijany, więc nie trafił

i

Autor: shutterstock(2)

Chciał strącić drona straży miejskiej klapkiem. Nie trafił, bo był pijany

2022-06-29 18:28

Niecodzienna interwencja warszawskich strażników miejskich. W niedzielę (26 czerwca) funkcjonariusze patrolowali dronem okolice Parku Znicza. Nagle ich uwagę zwrócili dwaj panowie, którzy pili na ławce alkohol. Jeden z nich na widok latającego nad głową drona zdjął z nogi klapek i próbował nim strącić maszynę!

Warszawa: Rzucił klapkiem w drona

Strażnicy miejscy patrolują miasto na piechotę, ale też powietrza. Do dyspozycji mają drony z kamerami, które ułatwiają monitorowanie miasta. W niedziele dostrzegli dwóch panów, którzy urządzili sobie popołudniową libację wśród zieleni.

Przeczytaj również: Awantura o motorówkę za pół miliona. Aktywiści zgłaszają przetarg Straży Miejskiej do CBA

"W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli na ekranie dwóch mężczyzn na ławce. Obok nich stały butelki z alkoholem. Goście parku szykowali się do uczczenia niedzieli mocniejszymi trunkami. Nagle jeden z nich zauważył drona. Niewiele myśląc mężczyzna zdjął z nogi klapek i rzucił w kierunku statku powietrznego. Ponieważ alkohol zaburza koordynację wzrokowo-ruchową klapek nie trafił w drona i wylądował na trawie" – opisał zajście Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej. Obecność drona wypłoszyła biesiadujących na ławce panów, którzy zabrali swoje trunki i przenieśli się po za park.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu

Znaleźli człowieka w koszu na bioodpady

Do innej kuriozalnej sytuacji doszło na Pradze. W połowie grudnia 2021 r. strażnicy podjęli interwencję wobec mężczyzny, kory spał w koszu na bioodpady. Po wybudzeniu zaczął... szczekać. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Nasi Partnerzy polecają