Chciał strącić drona straży miejskiej klapkiem. Był pijany, więc nie trafił

i

Autor: shutterstock(2)

Chciał strącić drona straży miejskiej klapkiem. Nie trafił, bo był pijany

2022-06-29 18:28

Niecodzienna interwencja warszawskich strażników miejskich. W niedzielę (26 czerwca) funkcjonariusze patrolowali dronem okolice Parku Znicza. Nagle ich uwagę zwrócili dwaj panowie, którzy pili na ławce alkohol. Jeden z nich na widok latającego nad głową drona zdjął z nogi klapek i próbował nim strącić maszynę!

Warszawa: Rzucił klapkiem w drona

Strażnicy miejscy patrolują miasto na piechotę, ale też powietrza. Do dyspozycji mają drony z kamerami, które ułatwiają monitorowanie miasta. W niedziele dostrzegli dwóch panów, którzy urządzili sobie popołudniową libację wśród zieleni.

Przeczytaj również: Awantura o motorówkę za pół miliona. Aktywiści zgłaszają przetarg Straży Miejskiej do CBA

"W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli na ekranie dwóch mężczyzn na ławce. Obok nich stały butelki z alkoholem. Goście parku szykowali się do uczczenia niedzieli mocniejszymi trunkami. Nagle jeden z nich zauważył drona. Niewiele myśląc mężczyzna zdjął z nogi klapek i rzucił w kierunku statku powietrznego. Ponieważ alkohol zaburza koordynację wzrokowo-ruchową klapek nie trafił w drona i wylądował na trawie" – opisał zajście Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej. Obecność drona wypłoszyła biesiadujących na ławce panów, którzy zabrali swoje trunki i przenieśli się po za park.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu

Znaleźli człowieka w koszu na bioodpady

Do innej kuriozalnej sytuacji doszło na Pradze. W połowie grudnia 2021 r. strażnicy podjęli interwencję wobec mężczyzny, kory spał w koszu na bioodpady. Po wybudzeniu zaczął... szczekać. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE