Pijany mąż przywiózł żonę na porodówkę. W alkomacie prawie zabrakło skali! Totalne wariactwo w Ciechanowie

2021-10-22 17:24
Alkomat
Autor: mat. policji

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 34-letni mężczyzna, który przywiózł swoją ciężarną żonę do szpitala w Ciechanowie. Okazało się bowiem, że był kompletnie pijany. W tym stanie pokonał samochodem kilkadziesiąt kilometrów, narażając kobietę i nienarodzone dziecko na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Policjanci z Ciechanowa zostali powiadomieni o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie tutejszego szpitala. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec Mławy chciał odjechać osobowym audi z terenu szpitala przejeżdżając przez podjazd SOR. Mężczyzna zapytał ratowników medycznych, czy może przejechać, w tym momencie oni wyczuli od niego woń alkoholu. Zareagowali natychmiast. Nie pozwolili mężczyźnie odjechać i natychmiast powiadomili policję.

Podejrzenia okazały się słuszne. 34-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Wcześniej mężczyzna przywiózł ciężarną żonę do szpitala, pokonując odległość kilkudziesięciu kilometrów.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. 34-latek stracił prawo jazdy a samochód został odholowany. Mężczyźnie grozi wysoka nawiązka, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.

Czytaj też: Przerażające! Była w ciąży bliźniaczej, raczyła się alkoholem. Wypiła prawie dwa i pół litra wina

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Policyjna akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE