Tak zmienia się obwodnica Gocławia. Ciężki sprzęt na Meissnera, praca wre [ZDJĘCIA]

2021-04-18 13:03 Alicja Guz
Praca wre na Meissnera
Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Praca wre na Meissnera

Świątek, piątek czy niedziela praca na ul. Meissnera wre. W ten weekend drogowcy rozpoczęli wymianę nawierzchni. Już niedługo kierowcy będą mogli przejechać nowiutkim asfaltem! W niepamięć odejdzie dziurawa droga. Nim to się jednak stanie warszawiacy muszą liczyć się z weekendowymi utrudnieniami na tzw. Obwodnicy Gocławia.

Umińskiego ruszyły już jesienią minionego roku. - Wiązały się z rozbiórką zbędnego asfaltu przy wlotach dróg osiedlowych i przekształceniem prawych pasów obu jezdni w takie, które będą służyły tylko do postoju. Obecnie powierzchnie wyłączone z ruchu są już utworzone, a przy większości zebr położono nowy chodnik. Na ul. Meissnera wstawione są także nowe krawężniki przy pasie zieleni dzielącym jezdnie - przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

NIE PRZEGAP: Tragedia pod Serockiem. Bus zderzył się z autobusem, nie żyje 41-latka [ZDJĘCIA]

W weekend rozpoczął się kolejny etap prac na ul. Meissnera. Robotnicy dzielnie pracują przy wymianie nawierzchni. W związku z tym od piątku, 16 kwietnia, od godz. 19, do poniedziałku, 19 kwietnia, do godz. 4 rano zamknięta dla ruchu jest północno-wschodnia jezdnia ul. Meissnera (kierunek od ul. Fieldorfa „Nila” w stronę ul. Bora-Komorowskiego). To właśnie tam w pierwszej kolejności pojawi się nowy asfalt.

Na ul. Meissnera wjechał ciężki sprzęt. Robotnicy wylewają siódme poty, by nowa nawierzchnia na tej części drogi pojawiła się na czas. Kierowcy jednak muszą pamiętać, że ten weekend nie jest ostatnim z utrudnieniami w tej części Pragi-Południe.

Drogowcy zapowiadają, że już w przyszły weekend (23-26 kwietnia) nastąpi kolejny etap prac. - Wymiana nawierzchni zostanie przeprowadzona na jezdni południowo-zachodniej (kierunek od ul. Bora-Komorowskiego w stronę ul. Fieldorfa „Nila”) - podaje ZDM. Drogowcy zapewniają jednak, że wszystkie zmiany na ulicach Meissnera i Umińskiego powinny być gotowe już w maju.

Tak zmienia się obwodnica Gocławia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE