Co za akcja! Wyjechali Jaguarem z wypożyczalni. Chcieli przejechać policjanta

2020-11-30 10:19 Damian Ryndak
Jaguar XE
Autor: Jaguar Jaguar XE

Kombinowanie nie opłaca się. Policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy próbowali ukraść z wypożyczalni Jaguara. Obaj zostali zatrzymani. W trakcie czynności jeden próbował przejechać funkcjonariusza. Został zatrzymany przez strażników granicznych, gdy próbował wyjechać z kraju.

Pracownik wypożyczalni przy ul. Borkowskiej przekazał jaguara jednemu ze sprawców. Chwile potem przekazał je koledze. 32-letni obywatel Mołdawii nie zdążył upłynnić samochodu i został zatrzymany. Ale to nie koniec. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać drugiego mężczyznę ten potrącił go i próbował go przejechać. W ostatniej chwili odskoczył. Kierowca uciekł i udał się w stronę granicy. Po kilkunastu godzinach obywatel Ukrainy został zatrzymany przez Straż Graniczną, kiedy chciał przekroczyć granicę Polski. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że formalności były załatwiane na 32- latka.

To on odbierał pojazdy z wypożyczalni, a jego kolega zajmował się resztą. Obywatel Mołdawii odpowie za przywłaszczenie jaguara o wartości 170 tys. złotych oraz udzielenie pomocy w oszustwie. Jego kolega za przywłaszczenie pojazdu, oszustwo, czynną napaść na funkcjonariusza Policji oraz krótkotrwały zabór pojazdu m-ki mazda. Sprawcy trafili za kratki na 2 miesiące - informuje mł. asp. Irmina Sulich z komendy na Białołęce.