Czad zaatakował na Włochach! Ewakuowano kilkanaście osób. Matka z malutkim dzieckiem trafili do szpitala

i

Autor: POLICJA & GOV.PL Czad zaatakował na Włochach! Ewakuowano kilkanaście osób. Matka z malutkim dzieckiem trafili do szpitala

NIEWIDZIALNY ZABÓJCA

Czad zaatakował na Włochach! Ewakuowano kilkanaście osób. Matka z malutkim dzieckiem trafili do szpitala

2022-12-10 12:34

W sobotę, 10 grudnia z samego rana, na warszawskich Włochach rozległy się syreny. Straż pożarna interweniowała w związku z zatruciem tlenkiem węgla. W akcji najbardziej ucierpiała 33-letnia kobieta i 6-letnie dziecko, którzy przytomni zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej.

Warszawa, Włochy. Zatrucie czadem. Dwie osoby trafiły do szpitala

Informacje o akcji przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP z Warszawy. – Zgłoszenie wpłynęło o godz. 6:39 i dotyczyło podejrzenia zatrucia tlenkiem węgla w budynku przy ul. Urszuli 9. Gdy strażacy przybyli na miejsce było już tam pogotowie ratunkowe. Pomieszczenia były już przewietrzane – przekazał st. asp. Piotr Rżysko ze stołecznej straży pożarnej.

Najbardziej ucierpiała 33-letnia kobieta i 6-letnie dziecko, którzy przytomni zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej.

Czad: niewidzialny zabójca. Jak uchronić się przed zatruciem?

Przede wszystkim w domu lub mieszkaniu warto zainstalować czujnik tlenku węgla, który stale bada stężenie tego gazu w powietrzu, a o jego niebezpiecznym poziomie informuje sygnałem alarmowym.

Takie czujniki powinny znajdować się głównie w pomieszczaniach z kominkami, piecami kaflowym, kuchenkami gazowymi, w kotłowniach, garażach, warsztatach i w łazienkach z gazowymi podgrzewaczami wody.

Tlenek węgla zwany czadem jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie "dusi" w gardle. Do zatruć tlenkiem węgla najczęściej dochodzi z powodu niesprawnej wentylacji, niedrożnych przewodów kominowych, oraz przesadnego uszczelniania mieszkania. W wielu przypadkach do zatruć czadem dochodzi w łazienkach.

Sonda
Czy zatrułeś/-aś się kiedyś czadem?
Nasi Partnerzy polecają