Horror pod Ciechanowem. Nie żyje 3,5-latka. Zatruła się środkiem na gryzonie

i

Autor: Pixabay Horror pod Ciechanowem. Nie żyje 3,5-latka. Zatruła się środkiem na gryzonie

Potworna tragedia

Horror pod Ciechanowem. Nie żyje 3,5-latka. Zatruła się środkiem na gryzonie

2022-09-15 14:36

Do potwornej tragedii doszło we wsi koło Ciechanowa na Mazowszu. Nie żyje 3,5-letnie dziecko, które zatruło się środkiem na gryzonie. Objawy zatrucia wystąpiły również u rodziców dziewczynki. Sprawę bada prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Co już udało się ustalić?

Ciechanów. 3,5-latka zatruła się środkiem na gryzonie

Horror rozegrał się we wtorek, 13 września, we wsi w gminie Sońsk (pow. ciechanowski). Feralnego dnia służby ratunkowe otrzymały informacje, o złym samopoczuciu mieszkańców domu jednorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że rodzice oraz ich 3,5 roczna córeczka, mieli objawy zatrucia.

Dziewczynka wraz z matką trafiły do szpitala. Stan dziewczynki był na tyle poważny, że została ona przetransportowana do placówki w Warszawie. Niestety, mimo starań lekarzy 3,5-latka zmarła.

Prokuratura bada przyczyny tragedii

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak przekazał nam Piotr Tyszka, Zastępca Prokuratora Rejonowego, rodzice zmarłej 3,5-latki zostali już przesłuchani, ale na razie nie usłyszeli zarzutów. Zlecono też sekcję zwłok dziewczynki, która najprawdopodobniej zostanie przeprowadzona w Warszawie. - Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych - przekazała nadkom. Jolanta Bym z ciechanowskiej policji.

Reporter RMF FM ustalił, że rodzice dziewczynki użyli bardzo silnych substancji gryzoniobójczych, które powinny być stosowane wyłącznie przez przeszkolonych pracowników firm deratyzacyjnych.

Jak podaje stacja, specjalne kostki gryzoniobójcze miały zostać zakopane po zewnętrznej stronie budynku w fundamencie, a w kontakcie z wilgocią uwolniły bardzo niebezpieczny gaz.

"Zwracamy się z apelem o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych" - apeluje ciechanowska policja. 

Sonda
Czy cierpiałeś kiedyś na poważne zatrucie pokarmowe?
Listen to "Pregoreksja - dlaczego odchudzanie w ciąży jest niebezpieczne? [SuperZdrowi]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany