Szok! Zrobili magazyn narkotykowy w wynajętym mieszkaniu na Gocławiu

2021-10-27 18:06
Policja rozbiła magazyn narkotykowy na Gocławiu
Autor: Policja

Policjanci z Pragi-Południe odkryli dziuplę narkotykową, w której przestępcy ukrywali 5,5 kg narkotyków o wartości 330 tys. zł! W sprawę zamieszani są 29-letni i 32-letni mężczyzna, którzy przygotowywali nielegalne środki do wprowadzenia na rynek. Obaj zostali aresztowani na 3 miesiące. Nieoficjalnie wiadomo, że są związani ze środowiskiem warszawskich pseudokibiców.

Policja od lipca była na tropie szajki związanej z kibolami zajmującymi się handlem narkotykami. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że podejrzani wynajmują mieszkanie na Gocławiu, które przerobili na narkotykowy magazyn. Opiekę nad nim sprawował 32-latek. Po jego zatrzymaniu policjanci wkroczyli do wynajmowanego lokum, w którym były ogromne ilości narkotyków! Oprócz środków odurzających były tam również wagi elektroniczne i zgrzewarka, która służyła do pakowania używek.

Policjanci odwiedzili także 29-latka, który przebywał w swoim mieszkaniu. U niego również znaleźli zakazane substancje oraz kilkanaście telefonów komórkowych. - Zatrzymani trafili do Komendy Stołecznej Policji. Po dokładnym zważeniu i zbadaniu zabezpieczonych środków odurzających okazało się, że mężczyźni mieli 5,5 kilograma narkotyków w postaci marihuany, kokainy, amfetaminy i nieustalonej jeszcze substancji o wartości prawie 330 tysięcy złotych – powiedziała Edyta Adamus ze stołecznej policji

Grozi im długa odsiadka

Zatrzymani dilerzy mogą spędzić długi czas za kratkami. Za posiadanie dużych ilości narkotyków pseudokibice mogą spędzić nawet 10 lat za kratami. 

Sonda
Czy policjanci powinni zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE