Czwarta fala pandemii. Przybywa chorych na COVID-19. Umierają niezaszczepieni

2021-10-12 21:10
Szpital Południowy na Ursynowie
Autor: materiały prasowe Szpital Południowy na Ursynowie

Czwarta fala koronawirusa powoli się rozkręca. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad dwóch tysiącach nowych zakażeń. Łóżka szpitalne w stołecznych placówkach zapełniają się w zastraszającym tempie. Znaczną część chorych na COVID-19 stanowią osoby niezaszczepione. W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA stanowią oni blisko 100 procent!

Przybywa chorych na COVID-19. Minionej doby resort zdrowia odnotował kolejnych 2 118 przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwie lubelskim (492) i mazowieckim (326). Nie obyło się również bez zgonów. Tych też nie było mało. Z powodu koronawirusa zmarło 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami kolejnych 35 osób.

Pogarszającą się sytuacją i rozpędzającą się czwartą falę pandemii widać w szpitalnych statystykach. Te są zatrważające! Jak udało nam się ustalić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA na 22 łóżka przeznaczone dla chorych na koronawirusa, aż 19 jest już zajętych. Co więcej, 10 pacjentów podłączonych jest do respiratora. Przerażający jest również fakt, że wśród chorych tylko jedna osoba była wcześniej zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. Pozostałe 18 to osoby, które nie przyjęły szczepionki!

Równie zła sytuacja panuje w Szpitalu Południowym. Tam również przeważającą cześć chorych stanowią pacjenci niezaszczepieni. Na dzień 12 października w placówce na Ursynowie przebywa 178 pacjentów. Wolnych zostało zaledwie 30 łóżek. Co więcej, z 40 dostępnych respiratorów, aktualnie zajęte są 32, co oznacza, że jedynie osiem jest wolnych.

- Widzimy, że przeważająca liczba pacjentów (obecnie ok. 2/3) to osoby niezaszczepione. Ponadto obserwujemy również, że w przypadku zakażania wirusem SARS-CoV-2 szczepionka gigantycznie zwiększa szanse na przeżycie. We wrześniu w Szpitalu Południowym nie odnotowaliśmy żadnego zgonu pacjenta zaszczepionego. Natomiast 33 osoby zmarłe były niezaszczepione. Póki co, podobnie jest w październiku. Żadnego zgonu wśród osób zaszczepionych - przekazała Marzena Wojewódzka z biura prasowego Urzędu Miasta.

Sonda
Chorowałeś na Covid-19?
Super Raport 12.10 (Goście: Marcin Przydacz - wiceszef MSZ oraz Robert Biedroń - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Małgorzata Kidawa-Błońska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE