Niezwykły tramwaj z powstańcami. Wycieczka po Warszawie jak przed wojną

2021-10-13 16:05
Niezwykły tramwaj z powstańcami. Wycieczka po Warszawie jak przed wojną
Autor: Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22/FACEBOOK Niezwykły tramwaj z powstańcami. Wycieczka po Warszawie jak przed wojną

To był prawdziwy VIP-owski przejazd tramwajem! I to nie byle jakim... wagony pochodzą z przełomu lat 30 i 40. Właśnie o takich marzyli warszawscy powstańcy. - Długo się nie zastanawiałem. Powiedziałem „robimy to!” - opowiada Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich.

- Nie potrafię sobie wyobrazić bardziej szacownych pasażerów niż weterani Powstania Warszawskiego i wolontariusze – mówił Maciej Dutkiewicz komentując sentymentalne przedsięwzięcie jakiego dokonała miejska spółka. Powstańcy z łezką w oku przejechali trasą dookoła centrum Warszawy, przez dwa mosty, Wolę, Pragę aż na Ochotę. - Jechali dwiema Berlinkami, czyli wagonami pochodzącymi z przełomu lat 30 i 40. A dlaczego do tego doszło? Ano dowiedzieliśmy się w Tramwajach, że powstańcy mają takie małe marzenie – przejechać się starym tramwajem po Warszawie. Długo się nie zastanawiałem. Powiedziałem „robimy to!” - podsumował rzecznik.

- Wrażeń co niemiara! I okazja do podziwiania tego jak pięknie zmienia się nasza Warszawa – skomentowali ucieszeni weterani. „Na prawo most, na lewo most, a dołem Wisła płynie… Autobusy czerwienią migają, zaglądają do okien tramwajom...” - nucili powstańcy podczas przejażdżki.

Niezwykły tramwaj z powstańcami. Wycieczka po Warszawie jak przed wojną
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski jest dobrym prezydentem Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE