Nowe fakty

Dalanówek. Katastrofa na przejeździe kolejowym. Szynobus uderzył w ciężarówkę, jest wielu rannych [AKTUALIZACJA]

2023-08-11 11:19

Katastrofa na przejeździe kolejowym w Dalnówku pod Płońskiem. Szynobus roztrzaskał się o ciężarówkę! Wywrotka zderzyła się z pociągiem osobowym na przejeździe kolejowym. Jak informująstrażacy 22 osoby zostały poszkodowane. Zdarzenie potwierdza też lokalna policja. Trwa ustalanie szczegółów i organizowanie pierwszej pomocy dla poszkodowanych.

Dalnówek. Szynobus zderzył się z ciężarówką. Jest wielu rannych

Katastrofa na przejeździe kolejowym w Dalnówku pod Płońskiem. Według wstępnych informacji, szynobus uderzył w ciężarówkę, która znalazła się na torach. Zdarzenie potwierdza policja. - Pojazdy zderzyły się około godziny 8:50. Ustalamy szczegóły zdarzenia - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" oficer prasowy policji w Płońsku. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

W sieci pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia. Widać na nim przewróconą wywrotkę przewożącą prawdopodobnie gruz. Szynobus uderzył w lewy bok pojazdu ciężarowego. Obie maszyny są poważnie uszkodzone.

Według wstępnych informacji, nawet kilkanaście osób zostało rannych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. 

Aktualizacja

Po godz. 11 otrzymaliśmy nowe informacje. - W zdarzeniu poszkodowanych zostały 22 osoby, w tym jedna ciężko. Została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pohgotowia Ratunkowego. 3 kolejne osoby zabrane zostały karetkami. Część z poszkodowanych nie wyraziła zgody na dalsze badania w szpitalu. Zabrał je podstawiony autobus - powiedział st. bryg. Janusz Majewski ze straży pożarnej w Płońsku. Dodał, że po uderzeniu w ciężarówkę pociąg się wykoleił. Na miejscu pracuje specjlana grupa technicza straży pożarnej w Warszawy. - Czekamy na przyjazd specjalistycznej grupy PKP, która usunie wykolejony pociąg z przejazdu - informuje strażak. Trasa kolejowa i drogowa mogą pozostać zablokowane jeszcze przez wiele godzin.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany