AWANTURA o darmowe bilety! Ludzie bili się o nagrody od Trzaskowskiego [GALERIA]

2019-10-17 17:55 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Biją się o darmowe bilety do teatru
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Biją się o darmowe bilety do teatru

Miały być nagrody za wysoką frekwencję w wyborach. I są, ale trzeba je sobie wywalczyć! Przekonali się o tym warszawiacy, którzy wczoraj rano stanęli w gigantycznej kolejce po darmowe bilety do Och-Teatru. Chętni czekali już od 7 rano i zapełnili cały hol. Doszło nawet do rękoczynów!

W związku z tym, że w niedzielnych wyborach warszawiacy pobili rekord frekwencji (77,07 proc.), w weekend mnóstwo atrakcji sportowych i kulturalnych – teatry, baseny, siłownie, sauny czy korty - będzie dostępnych za darmo.

Niestety, wiele biletów trzeba przed tym weekendem po prostu zdobyć. A nawet wywalczyć, bo kto pierwszy ten lepszy.

Och-Teatr od godz. 10 rozdawał wczoraj bilety na spektakle "Bal Manekinów", "Prapremiera Dreszczowca" i "One Mąż Show". Chętni na darmową nagrodę za wybory zbierali się w teatrze już od godz. 7. Do momentu otwarcia okienka tłum wypełnił szczelnie hol teatru. Okazało się, że darmowych biletów jest jedynie 62, więc trudno się dziwić, że niektórym puściły nerwy. - Pani tu nie stała! Pani przyszła później! Ja tu stoję od rana! - posypały się teksty rodem z PRL-owskich kolejek.  Dwie panie zaczęły się niewybrednie obrażać i wręcz szarpać. Obyło się jednak bez interwencji policji.

Gdy zobaczyłem co się tu dzieje, zrezygnowałem nie tylko z darmowej wejściówki ale nawet kupna biletu. Musiałem wysłać zdjęcie tego tłumu swojej dziewczynie, bo by mi nie uwierzyła, że takie sceny się rozgrywają – mówił nam Maciej Sierkutowski (39 l.), który przyjechał z USA odwiedzić rodzinę w Warszawie.

Szczęściarą za to okazała się Alicja Barakowska (65 l.), stała bywalczyni teatru na Ochocie. - Przyszłam tu po godz. 7 i jako pierwsza stanęłam przy okienku. Dostałam swoje dwa bilety! Jestem bardzo szczęśliwa, bo swoje wystałam. Kocham teatr, nie mogłam przegapić okazji do darmowego obejrzenia dreszczowca – cieszyła się Alicja Barakowska (65 l.). Nie sprecyzowała jednak czy chodziło jej o spektakl czy o to, co działo się przed kasami.

Ci, którym nie udało się zdobyć wejściówek do teatrów, mogą bez ograniczeń ruszyć w sobotę i niedzielę na baseny OSIR-ów, do sauny czy na korty. Szczegółowy program na www.um.warszawa.pl.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO: Rolls Royce za kilka milionów zderzył się z taksówką. Kierowca po wypadku wsiadł w ... Ubera