Serce pęka

Dla nich święta są pełne smutku i bólu. Zaginione dzieci z Mazowsza spędzą Boże Narodzenie bez rodziców

2022-12-23 20:01

Zaginione dzieci przepadły bez wieści, pozostawiając swoich bliskich pogrążonych w smutku i nieustającym strachu. Choć niektóre zaginęły już wiele lat temu, rodziny cały czas mają nadzieję na ich szczęśliwy powrót do domu. Dla rodziców, których dzieci zaginęły, Boże Narodzenie nie jest radosnym świętem. Dzięki działaniom fundacji ITAKA oraz pomocy naszych czytelników może uda się odnaleźć zaginione dzieci z Mazowsza, by kolejne święta spędziły już z rodziną.

Święta 2022 przepełnione bólem i tęsknotą

Trudno sobie nawet wyobrazić, co przeżywa rodzic, którego dziecko przepada bez wieści. Szczególnie w okresie świąt i zbliżającej się Wigilii, powraca temat zaginięć. Myśl, że nie wiadomo, gdzie jest dziecko, ani co się z nim stało, nie pozwala rodzinom w pełni cieszyć się z obchodzonych świąt. Dla takich rodziców nadchodzące Boże Narodzenie pełne będzie smutku, bólu, ale i nadziei na odnalezienie, która jest wciąż żywa.

Zaginione dzieci z województwa mazowieckiego

Niektórzy rodzice latami czekają na powrót ich dzieci do domu. Jak to możliwe, że dziecko przepada jak kamień w wodę? Przyczyny zaginięć dzieci mogą być różne:

  • porwania,
  • ucieczki z domu,
  • nieszczęśliwe wypadki.

Niektóre dzieci odnajdują się szybko, inne - są poszukiwana przez lata, często bez rezultatów. Niestety, nie każda historia ma swój szczęśliwy finał. Jednak dzięki determinacji rodziny, pomocy policji i fundacji ITAKA wiele osób udaje się odnaleźć. Najgorsza jest jednak niewiadoma i wieczne oczekiwanie na powrót zaginionego dziecka do domu. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc z odnalezieniu któregokolwiek z zaginionych, skontaktujcie się z fundacją ITAKA. Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie TUTAJ.

Mazowsze: te dzieci zaginęły i nie spędzą Wigilii z bliskimi

Fundacja ITAKA od lat pomaga w poszukiwaniach zaginionych, również dzieci. W naszej galerii pod artykułem publikujemy zdjęcia osób, które zaginęły jako dzieci na terenie województwa mazowieckiego. Dziś niektóre z tych osób mogą być już dorosłymi ludźmi. Przyjrzyjcie się uważnie - może kogoś rozpoznajecie?

Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś w szukaniu zaginionych osób?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany