MAKABRA NA PRZEJEŹDZIE

Minął rok od tragedii w Manach. Przed świętami pochowano Anielkę, Jasia i ich mamusię w jednej trumnie

2022-12-23 16:14

W poniedziałek (13 grudnia ubiegłego roku) we wsi Many pod Tarczynem doszło do makabrycznego wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg uderzył w samochód, którym jechała ciężarna Angelika z mężem i 2-letnią córką. 21 grudnia 2021 roku, kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, odbył się pogrzeb ofiar wypadku.

Many koło Tarczyna. Makabryczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Tragedia miała miejsce 13 grudnia 2021 roku o godz. 15:25 we wsi Many w gminie Tarczyn. Angelika i Arek jechali do szkoły, skąd mieli odebrać starsze dzieci - siedmioletnią Agatę oraz dziewięcioletniego Antka. Niestety, nie dojechali.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w osobowego citroena, którym jechali, uderzył pociąg towarowy. 28-letnia Angelika i jej nienarodzony jeszcze syn Jaś zginęli na miejscu. 2-letnią Anielę ratownicy próbowali reanimować. Przegrali jednak walkę o życie dziewczynki.

Wstrząsający wypadek przeżył jedynie Arkadiusz. We wtorek, 21 grudnia 2021 roku, zamiast cieszyć się z narodzin kolejnego potomka, pożegnał swoich najbliższych.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Manach. Kto zawinił?

Rok po tragedii dziennikarze „Super Expressu” przyjechali na miejsce sprawdzić, czy zostało poprawione bezpieczeństwo na wspomnianym przejeździe. Krótki, lecz całkowicie oblodzony i zaśnieżony odcinek drogi przed samym przejazdem kolejowym został pokryty delikatną warstwą piachu. Nadal jest ślisko i niebezpiecznie. Ostatnia lampa znajdująca się przy ul. Wspólnej oświetla drogę dojazdową do budynku mieszkalnego oddalonego kilkadziesiąt metrów od torów.

Przejazd jest zabezpieczony zgodnie z wymogami. Zachowana jest wymagana widoczność. Komisja orzekła, że warunki na skrzyżowaniu nie utrudniały przejazdu oraz że to kierowca samochodu nie zachował wystarczającej ostrożności – mówi Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK.

Prokuratura Rejonowa w Grójcu w dniu 30 czerwca 2022 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Grójcu akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi K. oskarżonemu o przestępstwo z art. 177 (spowodowanie wypadku komunikacyjnego - jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – red.) – przekazał „Super Expressowi” Maciej Gawaś z Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

Anielka i Jaś zginęli z mamusią pod pędzącym pociągiem „Aniołki pamiętamy o Was”
Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki