Dlaczego w Warszawie wyją policyjne syreny 7.05.2021? Żałoba w policji po śmierci Michała Kędzierskiego z Raciborza

2021-05-07 11:59
Dlaczego w Warszawie wyją policyjne syreny 7.05.2021? Żałoba w policji po śmierci Michała Kędzierskiego z Raciborza
Autor: Policja Śląsk, Pixabay Dlaczego w Warszawie wyją policyjne syreny 7.05.2021? Żałoba w policji po śmierci Michała Kędzierskiego z Raciborza

Dlaczego w Warszawie będą wyły policyjne syreny 7.05.2021? W piątek policjanci z Warszawy oraz w całej Polsce oddadzą hołd tragicznie zmarłemu koledze. Asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek, 4 maja, rano podczas zatrzymania 40-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego. Bandyta wyciągnął broń i strzelił do 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, policjant zginął na miejscu. Sprawca został postrzelony przez drugiego z funkcjonariuszy. W piątek, 7.05.2021 w Warszawie będzie głośno. Punktualnie o godzinie 12:00 zawyją policyjne syreny.

Policjant zastrzelony na służbie. Nie żyje asp. Michał Kędzierski. O godzinie 12. w Warszawie zawyją policyjne syreny

Śmierć policjanta z Raciborza (Śląskie). Mundurowi z Raciborza we wtorek (4.05.2021) otrzymali informację o pijanym kierowcy, przebranym za policjanta. Policjanci (wśród nich m.in. asp. Michał Kędzierski) zatrzymali mężczyznę na ul. Chełmońskiego. To właśnie tam doszło do strasznej tragedii. 40-latek wyciągnął broń i zastrzelił asp. Michała Kędzierskiego. Jego życia nie udało się uratować. Drugi z policjantów ranił przestępcę. 40-latek trafił do szpitala. Usłyszał już trzy zarzuty: zabójstwa funkcjonariusza policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, nielegalnego posiadania znacznych ilości broni oraz amunicji. 

Warszawa. 7.05.2021 o 12:00 zawyją policyjne syreny

Asp. Michał Kędzierski zostanie pochowany w piątek 7 maja. Policjanci w całej Polsce włączą o godz. 12.00 sygnały świetlne i dźwiękowe, by oddać honor zmarłemu. Również policja z Warszawy przyłącza się do akcji.

- Mazowiecka policja również w geście solidarności odda hołd zmarłemu Policjantowi -  powiedział nam nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Przeczytaj: Maleńka Hania, Zuzia i Dawidek zginęli w męczarniach. Potworny los odebrał im szansę na życie [ZDJĘCIA]

Gdańsk. Druga rocznica ataku na Pawła Adamowicza. To morderstwo wstrząsnęło Polską
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE