Bomba w autobusie! Antyterroryści w zajezdni na Ostrobramskiej

2019-09-21 11:31 DS
W niedzielę jeździmy bez biletu
Autor: Marcin Wziontek / SE

Samochód wysiada - pod takim hasłem ratusz szykuje na weekend atrakcje związane z Dniami Transportu Publicznego. W niedzielę komunikacją miejską jeździmy bez biletu. Za darmo zostawimy również auta na parkingach Park & Ride oraz wypożyczymy rower miejski.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać przez całą niedzielę, więc jeśli zapomnimy biletu, kontrolerzy nam nie grożą. W ramach promocji komunikacji miejskiej otwarta będzie zajezdnia autobusowa przy ul. Ostrobramskiej 38.

W sobotę od godz. 10 można oglądać zabytkowe i nowe pojazdy, przejechać się jelczem, ogórkiem i cabrio oraz obejrzeć pokaz tricków na rowerach BMX, deskorolkach i hulajnogach. Niewątpliwą atrakcją może być pokaz rozbrajania bomby w autobusie. Odział Specjalny Żandarmerii Wojskowej przy użyciu specjalnego robota uwolni autobus od ataku bombowego.

W zajezdni pojawią się też siatkarze ONICO Warszawa oraz zespoły Fruktal, Załoga Janka Kosa oraz Martyna Burdynowicz. Dla najmłodszych przygotowano konkursy, warsztaty (m.in. plastyczne czy konstruktorskie), dmuchańce, rowerki, tyrolkę lub eurobungee.

Z kolei w Zakładzie Energetyki i Torów przy al. Prymasa Tysiąclecia na mieszkańców czeka wystawa omnibusów konnych i zabytkowych tramwajów, przejażdżka ręczną drezyną kolejową.