Do Warszawy nadciąga potężna burza. Wysłano alerty, zbliża się gradobicie i ulewa. Gdzie jest burza 14.05.2021?

2021-05-14 15:35 Amadeusz Calik
Do Warszawy nadciąga potężna burza. Wysłano alerty, zbliża się gradobicie i wielka ulewa 14.05.2021
Autor: Marcin Wziontek Do Warszawy nadciąga potężna burza. Wysłano alerty, zbliża się gradobicie i wielka ulewa 14.05.2021

Silna burza zbliża się do Warszawy od strony Wołomina. Ciężkie chmury burzowe przysłoniły już niebo nad północną częścią stolicy. Niewykluczone, że wkrótce zacznie silnie padać. Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia gradu. Meteorolodzy biją na alarm i już rozesłali ostrzeżenia. Kiedy pogoda w stolicy się poprawi?

Nawałnica zbliża się do stolicy od strony Wołomina. Pierwsze wyładowania atmosferyczne pojawiły się około godziny 15:30 w północnej części stolicy. W niektórych miejscach zaczął już padać deszcz, ale zdaniem IMGW spodziewane są ulewy, silne porywy wiatru, istnieje też duże ryzyko gradobicia. 

Gdzie jest burza 14.05.2021? Jaka będzie pogoda?

Burze z silnymi porywami wiatru na wschodzie i południowo wschodniej części kraju - w piątek wieczorem najbardziej dynamiczna pogoda będzie we wschodniej i południowo wschodniej części kraju. Tam wystąpią przelotne opady deszczu i burze, którym towarzyszyć będzie silny wiatr - prognozuje IMGW. Na zachodzie mniej opadów, ale będzie tam pochmurno - dodał w synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Walczak dodał, że podczas burz na wschodzie i południowym wschodzie kraju, może spaść nawet do 30 litrów na 1 mkw. Zjawisku będzie towarzyszył wiatr, którego porywy mogą osiągnąć do 70 km/h.

- Na te burze IMGW wydał ostrzeżenia, obowiązujące od godzin popołudniowych do godzin wieczornych. Burze będą się utrzymywać jeszcze w pierwszej części nocy - przekazał synoptyk. 

W nocy burze głównie na wschodzie kraju i to w pierwszej części nocy, ale słabe opady deszczu również mogą się zdarzyć na zachodzie kraju. Temperatura wyniesie od 6 do 10-11 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie oraz na krańcach zachodnich. Miejscami, głównie na północy kraju, na wybrzeżu a także w rejonach górskich mogą utworzyć się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. 

Tak będzie wyglądał park i tarasy widokowe na Varso Tower w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE