Protest

i

Autor: Paweł Mytlewski Protest

Domagają się równego traktowania przez sądy. W Warszawie odbyła się manifestacja ojców [WIDEO, AUDIO]

2016-06-23 12:42

Ojcowie czują się niesprawiedliwie traktowani przez sądy i domagają się równego traktowania. W Warszawie w 23 czerwca odbył się protest "pokrzywdzonych" ojców.

Domagają się równego traktowania przez sądy. W Warszawie odbyła się manifestacja ojców, którym ograniczono bądź odebrano prawo do opieki nad dziećmi. Pikieta pod hasłem "Dzień ojca bez dziecka" dotarła przed Pałac Prezydencki. Zdaniem protestujących - polskie sądy faworyzują kobiety przy ustalaniu praw do opieki nad pociechami.


- To sprzeciw wobec alienacji rodzicielskiej. Przeważnie to matki dostają prawa do opieki nad dziećmi po rozstaniu, a sądy generalnie pobłażają wszelkim nieprawidłowościom, które są po stronie matek. Bardzo restrykcyjnie podchodzą z kolei do mężczyzn. Sędziny, bo często są to kobiety, łamią tym podstawowe prawa człowieka i prawa dziecka do posiadania obojga rodziców - mówił jeden z uczestników protestu.

>>> "Prawa człowieka prawami kobiet". Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Godności [WIDEO, AUDIO]


W pochodzie bierze udział około 20 ojców. Uczestnicy złożyli petycje w Kancelariach Prezydenta i Premiera oraz w Ministerstwie Sprawiedliwości. Protestowi przyglądał się Paweł Mytlewski:


  
 

Nasi Partnerzy polecają