Dramat na przystanku. Leżał z wystającą kością i wył z bólu

2021-08-05 14:52
Dramat na przystanku. Leżał z wystającą kością i wył z bólu
Autor: Straż Miejska, Warszawa Dramat na przystanku. Leżał z wystającą kością i wył z bólu

Mężczyzna wił się z bólu na przystanku autobusowym na Pradze-Północ. Jego noga była ułożona w nienaturalnej pozycji, a powyżej stawu skokowego wystawała kość. Widok złamanej kończyny był przerażający! Krzyczącego z bólu mężczyznę zauważyli strażnicy miejscy patrolujący okolicę. Natychmiast ruszyli na pomoc rannemu. Jego zachowanie było zaskakujące.

Niedziela, 1 sierpnia, nie rozpoczęła się dobrze dla pewnego młodego mężczyzny. Strażnicy miejscy zauważyli go przystanku autobusowym, przed godz. 5 rano patrolowali ulicę Szwedzką. Mężczyzna wił się z bólu. Widać było, że bardzo cierpi. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić, co się dzieje.

Widok, który zastali był przerażający. Mężczyzna miał otwarte złamanie nogi. - Noga leżącego była ułożona w nienaturalnej pozycji, a powyżej stawu skokowego wystawała kość - opisał Jerzy Jabraszko, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, a w oczekiwaniu na przyjazd karetki próbowali uspokajać mocno zdenerwowanego i będącego w szoku mężczyznę. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Po chwili zachowanie krzyczącego z bólu mężczyzny bardzo się zmieniło. - Próbował podnieść się z ziemi. Twierdził, że pójdzie sobie do domu - stwierdził Jabraszko.

Strażnicy uniemożliwili mu jednak dalsze ruchy, ponieważ mogło dojść do powiększenia się, i tak już bardzo poważnego urazu. Młody mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło i w jaki sposób złamał nogę. - Krzyczał, że bardzo go boli i stawał się coraz bardziej agresywny - przekazał Jerzy Jabraszko.

Jego zachowanie bardzo utrudniało pomoc, której próbowali mu udzielić strażnicy, i później przybyli na miejsce ratownicy. Ostatecznie poszkodowany został przewieziony do szpitala Praskiego, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Zrywają asfalt na moście Południowym. Fuszerka na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE