Funkcjonariusz odmówił badania alkomatem

Dramat pod klubem nocnym. Policjant potrącił mężczyznę! Później zwiał

2023-03-19 15:02

Szok! Policjant potrącił pieszego i uciekał z miejsca zdarzenia! Do wypadku doszło w nocy (18/19 marca) pod klubem nocnym przy Wale Miedzeszyńskim. Kierujący chevroletem policjant najpierw podczas cofania uderzył w inne auto, a gdy ruszył do przodu, potrącił człowieka. Funkcjonariusz po krótkim pościgu został zatrzymany. Odmówił badania alkomatem. Niewykluczone, że był pijany. Ranny pieszy trafił do szpitala.

Policjant potrącił pieszego i uciekł

Szczegółów na temat nocnego wypadku udzielił w rozmowie z „Super Expressem” sierż. sztab. Rafał Markiewicz z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Na terenie parkingu jednego z klubów na Wale Miedzeszyńskim kierowca chevroleta cofając, uderzył w inny zaparkowany pojazd, a następnie ruszył do przodu, potrącając przy tym mężczyznę. Kierowca próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwiły to osoby postronne, które zadzwoniły pod numer alarmowy 112 i poinformowały o całej sytuacji. Kierowca chevroleta opuścił pojazd i zaczął ucieczkę pieszo. Ostatecznie ostał zatrzymany przez policjantów - przekazał nam policjant.

Funkcjonariusz odmówił badania alkomatem

Po zatrzymaniu kierowca chevroleta odmówił badania alkomatem. - Został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi na badania na obecność alkoholu i narkotyków w organizmie - poinformował sierż. sztab. Rafał Markiewicz. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca był pijany.

Do szpitala trafił również ranny pieszy potrącony pod klubem. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności nocnego zajścia. Jak udało nam się ustalić, kierowca chevroleta, który potrącił mężczyznę, to policjant z Komendy Rejonowej Policji VI w Warszawie.

Sonda
Czy policjant, który spowodował wypadek powinien zostać wydalony ze służby?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki