Dramat pod Pruszkowem. 82-latek wjechał rowerem prosto pod koła samochodu

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Dramat pod Pruszkowem. 82-latek wjechał rowerem prosto pod koła samochodu

Dramat pod Pruszkowem. 82-latek wjechał rowerem prosto pod koła samochodu

2022-03-14 19:00

Tragedia pod Pruszkowem, emeryt wjechał rowerem wprost pod koła osobowego Fiata. Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek (14 marca) po godzinie 12 w miejscowości Żółwino pod Pruszkowem. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Do nieprzytomnego staruszka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dramat rozegrał się na skrzyżowaniu ul. Kasztanowej i ul. Łąkowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że starszy mężczyzna jechał swoim rowerem po chodniku. Gdy dojeżdżał do skrzyżowania doszło do tragedii. - 82-letni rowerzysta zjeżdżając z chodnika na ulicę wjechał prosto pod prawidłowo jadący pojazd marki Fiat. Kierujący pojazdem próbował ominąć jeszcze rowerzystę ale niestety doszło do potrącenia. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – przekazała Karolina Kańka z pruszkowskiej policji.

Straż pożarna potwierdziła te dramatyczne doniesienia. - Potwierdzam, byliśmy na miejscu. Akcja ratunkowa trwała od godziny 12:24 Strażacy przetransportowali nieprzytomnego mężczyznę do śmigłowca – powiedział mł. Bryg. Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej.

Dramat pod Pruszkowem. Rowerzysta wpadł pod samochód

Nie wiadomo w jakim stanie znajduje się poszkodowany. Z uwagi na to, że był nieprzytomny i zabrał go śmigłowiec można przypuszczać, że odniósł ciężkie obrażenia.

Sonda
Czy ulice Warszawy są bezpieczne dla rowerzystów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE