Potworny wypadek

Dramatyczny wypadek pod Siedlcami. Kierowca mazdy zderzył się z łosiem, później huknął w naczepę ciężarówki

2022-09-21 19:08

Koszmar rozegrał się na prostej drodze w miejscowości Krzesk Królowa Niwa pod Siedlcami. Pod koła mazdy niespodziewanie wybieg łoś. 21-letni kierowca najpierw potrącił dzikie zwierzę, a następnie uderzył w naczepę nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki i zakończył podróż w przydrożnym lasku. W ciężkim stanie trafił do siedleckiego szpitala.

Zderzenie z łosiem pod Siedlcami

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem (20 września) na prostej drodze w miejscowości Krzesk Królowa Niwa pod Siedlcami. Kierujący mazdą 21-latek potrącił przebiegającego przez jezdnię łosia. To, co działo się chwilę później, mrozi krew w żyłach.

Zobacz też: Warszawa. Samotny piesek błąkał się po tramwaju. Jego pani rozpoczęła dramatyczne poszukiwania

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwierzę gwałtownie wtargnęło przed maskę auta. 21-letni kierowca mazdy utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w naczepę nadjeżdżającej z przeciwka scanii, a następnie z pasa jezdni zjechał do przydrożnego lasku - przekazała nadkom. Agnieszka Świerczewska z siedleckiej policji.

To cud, że 21-latek uszedł z życiem. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Łoś zginął na drodze

Dzikie zwierzę, które wtargnęło na jezdnię pod nadjeżdżającą mazdę, nie przeżyło wypadku. Jak udało nam się ustalić, najpierw zwierzę potrącił kierowca mazdy, a następnie w pewnym odstępie czasu, kierujący volvo nie zauważył leżącego na jezdni łosia i wjechał na niego swoim autem.

Ważny apel policji

Policja po raz kolejny przypomina, by po zmroku zachowywać szczególną ostrożność.

"Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach" - przypomina siedlecka policja.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE