Wszędzie ogień

Drewniany dom stanął w płomieniach. Potworny pożar w Milanówku [ZDJĘCIA]

2023-01-13 20:38

W piątek, 13 stycznia, w Milanówku w powiecie grodziskim wybuchł potężny pożar drewnianego domu. Ogień objął cały budynek. Jak podaje straż pożarna, troje mieszkańców zdążyło ewakuować się jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Na miejscu trwa akcja gaśnicza. Strażakom udałą się opanować szalejący żywioł.

Potężny pożar domu w Milanówku

Dla mieszkańców domu przy skrzyżowaniu ulic Piaski i Wigury w Milanówku to prawdziwy piątek 13-ego. W jednej chwili stracili dach nad głową. Po godz. 18 w jednorodzinnym, trzykondygnacyjnym, drewnianym domu w stylu zakopiańskim wybuchł pożar. Ogień objął cały budynek.

- Trzy osoby ewakuowały się z budynku przed przybyciem strażaków. Nikomu nic się nie stało - przekazał nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Dodał, że osoby te zostały przebadane przez ratowników medycznych, ale nie wymagały hospitalizacji.

Pożar strawił wnętrze domu

Na miejsce zadysponowano dziesięć zastępów straży pożarnej. Druhowie dzielnie walczyli z szalejącym żywiołem, który starał się doszczętnie strawić każdą deseczkę budynku. Sytuacja jest już opanowana. Źródło pożaru zostało zlokalizowane. Trwa dogaszanie. Jak przekazał nam asp. Krzysztof Stefaniak, konstrukcja domu się zachowała, natomiast wypalone zostało jego wnętrze oraz poszycie dachu.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?