Drogowy armagedon w centrum Warszawy. Będą remontować wiadukt nad rondem Czterdziestolatka

2021-07-26 7:02
Wiadukt - Rondo Czterdziestolatka
Autor: Mateusz Grochocki/East News

W poniedziałkowy wieczór drogowcy planują rozpocząć kolejną ważną inwestycję w centrum Warszawy. O godzinie 22.00 wprowadzą zmiany w organizacji ruchu na wiadukcie nad Alejami Jerozolimskimi w ciągu al. Jana Pawła II. Kierowcy jadący we wtorek, w porannym szczycie komunikacyjnym będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przejazd wiaduktami będzie możliwy jedynie jednym pasem w każdą stronę. Może to spowodować duże utrudnienia w ruchu.

Na kierowców czekają utrudnienia. Zamknięte zostaną lewe pasy na obydwu wiaduktach zarówno w kierunku Żoliborza, jak i w stronę Mokotowa. Kierowcy będą mogli korzystać tylko z jednego pasa w każdą stronę. Nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym, tramwajowym, ani pieszym i rowerowym pod wiaduktami.

Remont wiaduktu nad rondem Czterdziestolatka
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Remont wiaduktu nad rondem Czterdziestolatka

Jak twierdzą drogowcy, prace na wiaduktach mają potrwać około 3 tygodnie – do połowy sierpnia. - Po ich wykonaniu, nastąpi drugi etap remontu, w którym zamknięte zostaną pasy prawe w każdym kierunku, a ruch odbywać się będzie po wyremontowanej stronie – stwierdził Jakub Dybalski z ZDM.

To kolejna ważna inwestycja w tym miejscu, która przysporzy kierowcom utrudnień. Niedawno drogowcy ukończyli długotrwały remont al. Jana Pawła II. Droga została zwężona. Chwilę później tramwajarze zabrali się tam za naprawę torowiska. Tym razem padło na remont wiaduktu.

Morze kwiatów zalało grób tragicznie zmarłego kierowcy ciężarówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE