Drogowy PARALIŻ na Gocławiu i ogromne korki. Co tam się dzieje? [ZDJĘCIA]

2020-11-03 17:04

Kierowcy jadący przez Gocław muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. W związku z przebudową skrzyżowania ul. Fieldorfa z Meissnera i Jugosławiańską, utworzyły się duże korki. Jak informuje nas czytelnik Super Expressu, zakorkowany jest również Wał Miedzeszyński w kierunku centrum miasta.

Utrudnienia dla kierowców na Gocławiu

- Gocław kompletnie zakorkowany, Wał Miedzeszyński stoi, czegoś takiego jeszcze tu nie było - napisał nam Czytelnik Super Expressu, który utknął w ogromnym korku na ulicy Fieldorfa Nila. Rzeczywiście, spore zatory utworzyły się nie tylko na Wale w kierunku centrum, ale także na ulicy Fieldorfa, Jugosławiańskiej i Meissnera. 

Ma to związek z przebudową skrzyżowania oraz budową nowej sygnalizacji świetlnej. Tymczasowo jeden z pasów ul. Fieldorfa który służył do jazdy prosto został przekształcony w lewoskręt w ulicę Meissnera. W związku z tym utworzyły się niemałe korki. 

Prace drogowe na Gocławiu

Na ulicy Jugosławiańskiej na odcinku między ulicą Fieldorfa a rondem u zbiegu z ulicą Kwiatkowskiego powstaje droga dla rowerów wybrana do realizacji w głosowaniu mieszkańców. W celu zapewnienia jak najlepszej funkcjonalności zakres prac został rozszerzony.

Front robót to niecałe 150 metrów, ale wartość prac wynosi blisko 1,5 mln złotych. Ma to jednak swoje uzasadnienie. Przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Fieldorfa/Jugosłowiańska/Meissnera. Zyska nowoczesny system automatycznej detekcji samochodów, rowerzystów oraz pieszych, który od lat jest już standardem przy tego typu projektach. Przy okazji wybudowane zostaną dwa brakujące przejazdy rowerowe - od teraz na skrzyżowaniu będzie ich już komplet, czyli cztery sztuki.

Szalony rajd kierowcy Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE