KOMUNIKACJA MIEJSKA

Druga rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. Zaplanowano kilka zgromadzeń publicznych. Będą utrudnienia w ruchu

2024-02-23 13:26

W sobotę, 24 lutego, zaplanowano kilka zgromadzeń publicznych – większość w centrum Warszawy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa policja może zdecydować o zamknięciu kilku ulic, gdzie gromadzić się będą ich uczestnicy. Autobusy komunikacji miejskiej mogą zostać skierowane na trasy objazdowe.

Mijają dwa lata od wybuchu wojny w Ukrainie. Kilka z zaplanowanych w związku z tym zgromadzeń publicznych może wywołać utrudnienia w ruchu w mieście, a także w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Pierwsze z nich odbędzie się w godzinach od 6 do 14 przy ul. Belwederskiej, zaraz naprzeciwko Ambasady Federacji Rosyjskiej. Kolejne zgromadzenie będzie połączone z przemarszem. Rozpocznie się o godzinie 12 przed pomnikiem Witosa na placu Trzech Krzyży. Uczestnicy przejdą Traktem Królewskim na plac Zamkowy. Zgromadzenie ma się zakończyć około godziny 17:30.

Uczestnicy kolejnego przemarszu w samo południe spotkają się przy ulicy Fieldorfa "Nila" 1. Następnie planowany jest przemarsz ulicami: Fieldorfa "Nila", Wałem Miedzeszyńskim, przez most Łazienkowski, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Szucha, przez plac Unii Lubelskiej, Boya-Żeleńskiego, Stefana Batorego, Wiśniową, Rakowiecką przed budynek przy ulicy Rakowieckiej 49. Organizatorzy przewidują, że zgromadzenie skończy się około godziny 16.

Od godziny 14 do 15 zarejestrowano stacjonarne zgromadzenie przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej, przy ul. Belwederskiej 49. W tym samym miejscu, o godzinie 16, rozpocznie się kolejne zgromadzenie. Uczestnicy planują także przemarsz na trasie: Belwederska, Aleje Ujazdowskie, Piękna, Wiejska przed gmach Sejmu. Wydarzenie planowo ma potrwać do godziny 22.

Policjanci mogą zdecydować o zamknięciu dla ruchu poszczególnych ulic. W takiej sytuacji instruktorzy nadzoru ruchu będą kierowali autobusy komunikacji miejskiej na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ulicami. Zmienionymi trasami będą poruszały się autobusy linii: 107, 116, 118, 119, 131, 159, 166, 167, 168, 180, 222 oraz 503 − przekazał stołeczny ratusz.

Sonda
Obawiasz się wybuchu III wojny światowej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany