Duża awaria w warszawskim metrze. Pociągi stanęły. Uruchamili zastępcze autobusy

2021-06-19 13:42
Duża awaria w warszawskim metrze. Pociągi stanęły. Uruchamiają zastępcze autobusy
Autor: ART Duża awaria w warszawskim metrze. Pociągi stanęły. Uruchamiają zastępcze autobusy

Poważna awaria na pierwszej linii warszawskiego metra. Jak ustalił reporter Super Expressu, na stacji Natolin zepsuły się urządzenia sterowania ruchem. W związku z tym pociągi nie mogły kursować na trasie Metro Stokłosy - Metro Kabaty. Uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Ruchu został wznowiony około 14:20.

- Z przyczyn technicznych pociągi linii metra M1 kursują na odcinku Metro Młociny - Metro Stokłosy. Uruchamiamy linię zastępczą - poinformował w sobotę, 19.06.2021  kilka minut po godzinie 13 Warszawski Transport Publiczny. Jak udało nam się ustalić, doszło do poważnej awarii. - Na stacji metra Natolin zepsuły się urządzenia sterowania ruchem. Automatycy pracują już nad usunięciem awarii w celu przywrócenia normalnego ruchu - powiedziała chwilę po 13 w rozmowie z SE Anna Bartoń, rzecznik prasowa Metra Warszawskiego. 

Pociągi kursowały w pętli z Młocin do stacji Stokłosy. Na odcinku od Stokłos do Kabat uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. Mieszkańcy, którzy wybierali się do centrum, m.in. na Paradę Równości 2021 musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami i skorzystać z komunikacji naziemnej. Normalny ruch w metrze udało się wznowić po godzinie 14:20.

Tajemniczy pojazd w metrze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE