Parada Równości 2021. Nadzy mężczyźni, tęczowe godło i żarliwe modlitwy [ZDJĘCIA, ZAPIS RELACJI]

2021-06-19 18:05
Parada Równości 2021. Nadzy mężczyźni tańczą na ulicach. Marsz został rozwiązany! [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Parada Równości 2021. Nadzy mężczyźni tańczą na ulicach. Marsz został rozwiązany! [RELACJA NA ŻYWO]

Parada Równości 2021 w Warszawie: W sobotę, 19.06.2021 ulicami stolicy przeszła pierwsza po pandemii koronawirusa Parada Równości. Kilka tysięcy uczestników przeszło trasą marszu: ulicami centrum stolicy aż do Pola Mokotowskiego. Wszystko po to, by wyrazić swoją solidarność ze społecznością LGBT, która walczy o swoje prawa i równość. W Paradzie Równości 2021 udział wziął m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który objął to wydarzenie patronatem. Tęczowy marsz rozpoczął się o godzinie 15, a wcześniej odbywały się koncerty m.in. na Placu Defilad. Doszło do kontrmanifestacji przeciwników Parady Równości, którzy odmawiali koronkę do Bożego Miłosiedzia. Na miejscu byli reporterzy Super Expressu, którzy przekazywali bieżące informacje. Zobacz zapis relacji na żywo z Parady Równości 2021 w Warszawie.

Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa, kiedy, utrudnienia 19.06.2021

Parada Równości 2021 w Warszawie. Po raz kolejny społeczność LGBT wyszła na ulice centrum stolicy, by walczyć o swoje prawa i równość. W marszu wzięli udział znani politycy m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Robert Biedroń oraz posłanka Barbara Nowacka. Temat społeczności LGBT oraz Parady Równości budzi skrajne emocje wśród Polaków. Dużo mówi się o niechęci, a nawet nienawiści. W ostatnich dniach sprawdziliśmy, jak warszawiacy zareagowali na hasło "Parada Równości" i byliśmy mocno zaskoczeni. Tegoroczna Parada Równości rozpoczęła się w sobotę, 19 czerwca o godz. 14 na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki. Centrum Warszawy utonęło w tęczowych flagach! Po krótkim wydarzeniu pod PKiN, uczestnicy Parady Równości 2021 przemaszerowali ulicami Warszawy.

Parada Równości 2021 w Warszawie: zapis relacji na żywo

Reporterzy Super Expressu na bieżąco śledzili wydarzenia w centrum stolicy. Zobacz zapis relacji na żywo z Parady Równości 2021 w Warszawie:

Zobacz nasze fotorelacje z Parady Równości 2021:

17:37 Parada Równości w Warszawie została zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo. Poniżej możecie zobaczyć jej zapis:

17:24 Tłum napiera na metro na Polu Mokotowskim

Wielu uczestników Parady Równości powoli rozchodzi się do domów. - Trwa szturm na metro - relacjonuje nasz fotoreporter. 

Tłum napiera na metro na Polu Mokotowskim
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Tłum napiera na metro na Polu Mokotowskim
Tłum napiera na metro na Polu Mokotowskim
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Tłum napiera na metro na Polu Mokotowskim

17:13 Impreza na Polu Mokotowskim

Na Polu Mokotowskim nadal trwa impreza po Paradzie Równości 2021. Uczestnicy tańczą i bawią się do głośnej muzyki. Jest radośnie i kolorowo. 

16:59 Parada Równości zakończona, ale impreza trwa nadal

Impreza po Paradzie Równości trwa nadal - przeniosła się na Pole Mokotowskie. Od czoła marszu do jego końca uczestnicy szli aż pół godziny - to świadczy o potężnym tłumie, jaki mimo upałów, pojawił się na ulicach Warszawy.

16:42 Parada Równości została rozwiązana!

Szymon Niemiec, organizator dzisiejszego marszu rozwiązał zgromadzenie. - Parada Równości, która szła przez ulice Warszawy (...) idzie dalej do końca świata - poinformował Niemiec. Parada Równości doszła już do Pola Mokotowskiego. 

16:30 Parada Równości. Trzaskowski: Tutaj bije serce uśmiechniętej Polski otwartej Polski

Tutaj bije serce uśmiechniętej Polski otwartej Polski - powiedział w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który spotkał się z uczestnikami Parady Równości przed Pałacem Kultury i Nauki. - To miejsce, w którym się wszyscy uśmiechają, zero agresji - powiedział prezydent.

16:12 Nadzy mężczyźni tańczą na ulicach

Na Paradzie Równości 2021 w stolicy nie brakuje osób, które postanowiły wyjść na ulice zupełnie nago. Śmiałkowie tańczą w rytm muzyki i idą w kierunku Pola Mokotowskiego. Nasi reporterzy zaobserwowali już kilka nagich lub bardzo skąpo ubranych uczestników marszu równości.

16:02 Białoruska delegacja na Paradzie Równości 

Na Paradzie Równości w Warszawie nie brakuje osób z Białorusi. Wcześniej Jana Shostak, znana aktywistka apelowała o tolerancję i wsparcie. 

15:55 Upał mocno daje się we znaki uczestnikom marszu

Temperatura w Warszawie sięga dziś 31 stopni Celsjusza w cieniu. W pełnym słońcu jest jednak piekielnie gorąco. Zmęczeni uczestnicy Parady Równości 2021 odpoczywają pod drzewami w pobliżu ronda Jazdy Polskiej. 

Upał mocno daje się we znaki uczestnikom marszu równości
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Upał mocno daje się we znaki uczestnikom marszu równości

15:44 Politycy na Paradzie Równości 2021 w Warszawie

Parada Równości w Warszawie ruszyła. Love is love. Każdy w Polsce ma prawo czuć się dobrze i kochać kogo kocha. Miłość nie wyklucza - napisała szczęśliwa posłanka KO Katarzyna Lubnauer. W Paradzie Równości bierze udział wielu polityków KO i Lewicy, m.in. Rafał Trzaskowski, Katarzyna Lubnauer, Michał Szczerba czy Barbara Nowacka.

15:40 Tłum na Paradzie Równości 2021

15:37 Parada Równości 2021: spore utrudnienia w centrum 

Marsz Równości 2021 w Warszawie powoduje paraliż niektórych ulic. W związku z tym pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

"Od godz. 15:00 planowany jest przemarsz na trasie: Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Batorego do skrzyżowania z Al. Niepodległości. W związku z formowaniem się szyku parady możliwe jest także zamknięcie ul. Świętokrzyskiej na odcinku od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej. W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy i tramwaje zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe" - przekazał Warszawski Transport Publiczny.

Parada Równości 2021 w Warszawie: utrudnienia, komunikacja. Jak ominąć Marsz Równości na ulicach?

15:34 Czoło Parady Równości już na Placu Konstytucji

Parada Równości dotarła już do Placu Konstytucji. Na przodzie jedzie platforma, a za nią porusza się kilkutysięczny tłum - jego końca nie widać - relacjonują nasi reporterzy. Duża część pochodu nie dotarła jeszcze nawet na rondo Dmowskiego. 

15:26 Kontrmanifestacja podczas Parady Równości

Parada Równości 2021 idzie ulicami Warszawy. Pod Rotundą zebrali się kontrmanifestanci, którzy z różańcami w rękach odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. - Dla Jego bolesnej męki - modlą się, podczas gdy przez stolicę przechodzi tęczowy marsz środowisk LGBT i osób, które je wspierają.

15:15 Znani, którzy wspierają osoby LGBT muszą się mierzyć z falą hejtu

Udział w Paradzie Równości 2021 w Warszawie zapowiedziało wiele znanych osób. W ten sposób okazują swoje wsparcie dla osób LGBT. Niektóre znane osoby z powodu swoich decyzji muszą się zmierzyć z falą hejtu i krytyki. Jednak to nie zniechęca ich głośnych deklaracji pójścia w Paradzie Równości ulicami Warszawy. Kto ze znanych osób wybiera się na tęczowy marsz ulicami stolicy? Zobaczcie - KLIKNIJ TUTAJ!

15:07 Parada Równości 2021: Starcie na ulicach stolicy

Na Paradę Równości przyszli też kontrmanifestanci. Mieli ze sobą obrzydliwe bilboardy dyskredytujące społeczność LGBT. Postanowili uroczyście odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Doszło do starcia dwóch odmiennych punktów patrzenia na świat. Mamy nadzieję, że będzie to jedynie starcie duchowe, a nie fizyczne.  

15:01 Parada Równości ruszyła ulicami Warszawy

Na miejscu są tysiące warszawiaków z kolorowymi, tęczowymi flagami. Parada Równości w ogromnym upale wyruszyła spod Pałacu Kultury do Pola Mokotowskiego. 

14:56 Pierwsza kontrmanifestacja do Parady Równości w Warszawie

Pod Rotundą przy rondzie Dmowskiego pojawili się pierwsi kontrmanifestanci. Uczestnicy odmawiają koronkę do Bożego Miłosierdzia.

14:54 Jaką trasą przejdzie Parada Równości 2021?

Dokładną trasę Parady Równości 2021 w Warszawie można sprawdzić na mapie w tym artykule. Parada Równości wyruszy w sobotę, 19 czerwca 2021, o godz. 15 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Następnie marsz przejdzie następującą trasą:

  • Marszałkowska,
  • Waryńskiego,
  • Metro Politechnika,
  • Batorego,
  • Pole Mokotowskie - zakończenie Parady Równości.

14:45 Rafał Trzaskowski pije warszawską kranówkę!

W drodze do samochodu na Paradzie Równości 2021 Rafał Trzaskowski napił się warszawskiej kranówki prosto z beczkowozu. Te będą towarzyszyć uczestnikom marszu w ten piekielny upał. Prezydent Warszawy przybił też piątkę z Martą Lempart ze Strajku Kobiet, która także weźmie udział w Paradzie Równości. 

14:34 Rafał Trzaskowski zabrał głos na Pardzie Równości 2021 w Warszawie

- To święto wszystkich, którzy są tolerancyjni. Jak w innych miastach Europy i świata, udzielam patronatu tegorocznej paradzie. Jesteśmy tutaj po raz kolejny, żeby pokazać, że jesteśmy razem i będziemy stać po stronie słabszych. Dobrze się bawcie, pozdrawiam Was - powiedział Rafał Trzaskowski. 

Rafał Trzaskowski zabrał głos na Pardzie Równości 2021 w Warszawie
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Rafał Trzaskowski zabrał głos na Pardzie Równości 2021 w Warszawie

14:26 Parada Równości 2021: Jana Shostak apeluje

My mniejszość - razem stanowimy większość. Każdy powinien mieć prawo być tym, kim chce, posiadać płeć i poglądy jakie chce, posiadać stanik czy nie, o ile nie zagraża innej osobie - powiedziała białoruska aktywistka Jana Shostak.

- Kochaj bliźniego swego jak siebie samego - zaapelowała, nawiązując do słów modlitwy.

14:23 Parada Równości 2021 w Warszawie: coraz więcej uczestników

W okolicach Pałacu Kultury i Nauki zgromadziło się już około 3 tysiące osób - głównie młodzież. Wielu z nich tańczy, śpiewa i doskonale bawi się w promieniach słońca. 

Nad centrum Warszawy lata też policyjny śmigłowiec. 

14:11 Parada Równości 2021 w Warszawie: ogromne siły policji w centrum miasta. Przyjechały posiłki z Krakowa

Pod Pałacem Kultury i Nauki zbierają się już uczestnicy marszu. Ochraniać ich będą ogromne siły policji, które rozlokowano w centrum stolicy. Do pomocy warszawskim policjantom przydzielono nawet funkcjonariuszy z Krakowa! Zobaczcie zdjęcia Warszawy w dniu Parady Równości 2021. Jest też policja... na koniach!

14:08 Trzaskowski o Paradzie Równości: święto otwartości, tolerancji i szacunku

Niech to będzie święto otwartości, tolerancji i szacunku, którego podstawowy cel jest jeden - żebyśmy wszyscy czuli się w naszym kraju i w naszym mieście jak u siebie - podkreślił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapowiadając sobotnią Paradę Równości.

14:01 Parada Równości 2021 w Warszawie. "Jestem wzruszona"

- Jestem wzruszona, że znowu się spotykamy, że znowu zjednoczeni i zjednoczone - powiedziała przed rozpoczęciem Parady Równości 2021 Paulina Piechna- Więckiewicz, jedna z organizatorek. - Nasz serca dzisiaj są z tymi, którzy w tym marszu pójść nie mogą, z tymi którzy odeszli i z tymi którzy nie mogą z nami pójść. Nasze serca są dziś wszędzie - także w Budapeszcie i Mińsku. [...] Miłość to miłość, a miłość wygra wszystko - powiedziała.

13:54 Uczestnicy Parady Równości powoli gromadzą się w centrum Warszawy

Na miejscu pod sceną na Placu Defilad jest około 900 osób - informuje nasz reporter. Dużo jest też policyjnych sił - na Paradę Równości przyjechały duże policyjne siły m.in. z Krakowa. 

13:49 W centrum można kupić tęczowe gadżety 

Jeśli wybieracie się na Paradę Równości, ale nie macie ze sobą atrybutów związanych ze społecznością LGBT, bez problemu możecie je kupić przy Placu Defilad - relacjonuje nasz fotoreporter.

W centrum można kupić tęczowe gadżety
Autor: Marcin Wziontek / Super Express W centrum można kupić tęczowe gadżety

13:36 Parada Równości 2021 w Warszawie: ogromne siły policji w centrum miasta

W centrum Warszawy widać już coraz więcej radiowozów. Patrole policji obstawiają m.in. budynki wzdłuż trasy marszu równości. 

13:23 Rafał Trzaskowski weźmie udział w Paradzie Równości

Swój udział w Paradzie Równości zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Objął też to wydarzenie swoim prezydenckim patronatem. 

13:10 Jaką trasą przejdzie Parada Równości?

W tym roku Parada Równości wyruszy ze ścisłego centrum Warszawy. Start o godzinie 15 pod budynkiem Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad). Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, Batorego do Pola Mokotowskiego

12:55 Parada Równości rozpocznie się już wkrótce

Parada Równości 2021 rozpocznie się o godzinie 15. Uczestnicy wyruszą z Placu Defilad przy PKiN i przejdą trasą marszu do Pola Mokotowskiego. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 14 - w centrum Warszawy odbędą się koncerty. Będą tam mogli zostać też Ci, którzy nie dadzą rady przejść trasy marszu równości w ogromnym upale. Temperatura może dziś wzrosnąć nawet do 35 stopni. 

Parada Równości w Warszawie. Tęczowy marsz na ulicach stolicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE