Parada Równości w Warszawie. Trasa marszu spod PKiN na Pole Mokotowskie. Które ulice będą zablokowane?

2021-06-19 12:44
Parada Równości
Autor: Dariusz Cisowski Parada Równości

Jakimi ulicami biegnie trasa Parady Równości 2021 w Warszawie? Organizatorzy opublikowali trasę Parady Równości, która 19 czerwca 2021 przejdzie ulicami Warszawy. Marsz spowoduje utrudnienia w ruchu i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Uczestnicy Parady Równości spotykają się o godz. 14 pod Pałacem Kultury i Nauki. Stamtąd o godz. 15 marsz osób wspierających środowiska LGBT wyruszy ulicami Warszawy.

Parada Równości 2021 w Warszawie odbędzie się 19 czerwca. Wydarzenie zostało zarejestrowane, odbędzie się legalnie. Swoim patronatem Paradę Równości 2021 objął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To wielkie święto wolności, równości i praw człowieka, w którym uczestniczą wszystkie osoby, które wspierają środowiska LGBT. Organizatorzy zapraszają od godz. 14 pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Stamtąd o godz. 15 wyruszy tęczowy marsz ulicami stolicy. Trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu i zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Czytaj także: Parada Równości 2021 w Warszawie. Radny PiS ostro o Trzaskowskim: "Są ważniejsze problemy"

Parada Równości Warszawa: trasa

Dokładną trasę Parady Równości 2021 w Warszawie można sprawdzić na mapie poniżej. Parada Równości wyruszy w sobotę, 19 czerwca 2021, o godz. 15 spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Następnie marsz przejdzie następującą trasą:

  • Marszałkowska,
  • Waryńskiego,
  • Metro Politechnika,
  • Batorego,
  • Pole Mokotowskie - zakończenie Parady Równości.

Przeczytaj także: Parada Równości 2021 w Warszawie. Szok, jak zareagowali mieszkańcy stolicy! Dawno nie byli tak zgodni

Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]
Autor: Parada Równości / Facebook Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE