Marsz Równości 2021 w Warszawie. Czy Rafał Trzaskowski pójdzie na czele parady? Podjął ważną decyzję

2021-06-10 14:00
Czy Rafał Trzaskowski pójdzie na czele Parady Równości?
Autor: GRAFIKA SE Mariusz Trocewicz

Marsz Równości 2021 po rocznej przerwie ponownie zagości w Warszawie. Mimo panujących obostrzeń jego uczestnicy przejdą ulicami stolicy w sobotę, 19 czerwca. Poprzednia Parada Równości odbyła się 8 czerwca 2019 roku. Wówczas patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Czy i tym razem Rafał Trzaskowski pomaszeruje na czele Parady Równości?

Spis treści

  1. Marsz Równości 2021 w Warszawie
  2. Kiedy Marsz Równości 2021 w Warszawie?
  3. Czy Rafał Trzaskowski pójdzie w Marszu Równości 2021?

Marsz Równości 2021 w Warszawie

Marsz Równości 2021 ponownie zagości w Warszawie. W sobotę, 19 czerwca, na ulicach Warszawy znów pojawi się morze tęczowych flag. Pomimo wciąż panujących obostrzeń ratusz wydał zgodę na organizację Parady Równości 2021. Nie będzie to jednak tak tłumny marsz, jak przed laty.

"Być może Parada będzie w tym roku mniejsza, nie będzie mieć tylu kolorowych platform, nie będzie rozbrzmiewać tak głośną muzyką, ale będziecie tam Wy. Społeczność, dla której organizujemy ten dzień" - informują w mediach społecznościowych organizatorzy wydarzenia.

Kiedy Marsz Równości 2021 w Warszawie?

Parada Równości rozpocznie się 19 czerwca o godz. 14 na placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami Warszawy. Póki co trasa przemarszu jest tajemnicą organizatorów, i być może pozostanie nią aż do ostatniej chwili. Ma to wyeliminować ryzyko pojawienia kontrdemonstracji przeciwników środowisk LGBT. Formalnie zarejestrowano kilkanaście oddzielnych zgromadzeń w pewnych odstępach, by zachować zasady bezpieczeństwa. Dozwolone jest bowiem organizowanie zgromadzeń do 150 osób.

Czy Rafał Trzaskowski pójdzie w Marszu Równości 2021?

Parada Równości gości w Warszawie już od 2001 roku. Jedynie w 2020 roku marsz środowisk LGBT+ został odwołany z powodu panującej pandemii koronawirusa i wprowadzeniu zakazu zgromadzeń masowych. W tym roku, będzie to jubileuszowy, 20. przemarsz ulicami stolicy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Horror w piekarni. Zakrwawionego mężczyznę koledzy wynieśli na noszach [ZDJĘCIA]

Dwa lata temu, 8 czerwca 20219 roku, po raz pierwszy w historii stolicy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski objął oficjalnym patronatem Paradę Równości. W ubiegłym roku parady nie było, a Rafał Trzaskowski pochłonięty był kampanią wyborczą jako kandydat na Prezydenta RP. Czy w tym roku również będzie patronował temu tęczowemu wydarzeniu?

- Na razie o taki patronat nikt z organizatorów się nie zwracał do prezydenta - przekazała rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. Rafał Trzaskowski podjął już decyzję, czy pojawi się na paradzie. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń. - Tak wezmę udział w paradzie równości - potwierdził Rafał Trzaskowski prezydenta Warszawy.

Przeczytaj też:

Wisłostrada się zapadła. Wielka dziura sparaliżowała Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE