Parada Równości 2021 w Warszawie. Radny PiS ostro o Trzaskowskim: "Są ważniejsze problemy"

2021-06-18 10:52
Parada Równości 2021 w Warszawie. Radny PiS ostro o Trzaskowskim: Są ważniejsze problemy
Autor: Łukasz Gągulski (1), Marcin Wziontek (2) / Super Express Parada Równości 2021 w Warszawie. Radny PiS ostro o Trzaskowskim: "Są ważniejsze problemy"

Parada Równości w Warszawie odbędzie się już w sobotę, 19.06.2021. Na ulice stolicy wyjdą tysiące aktywistów LGBT oraz osób, które wspierają walkę o ich prawa. Swoim patronatem Paradę Równości 2021 w Warszawie objął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. I zapowiedział, że osobiście weźmie udział w marszu. - W ostatnią sobotę przechodzi ulewa nad Warszawą i miasto jest nieprzejezdne, kilka dni temu pęka rura w alei Waszyngtona, a prezydenta nie ma. To są problemy istotne dla warszawiaków, a nie Parada Równości - powiedział krytykując Trzaskowskiego Cezary Jurkiewicz, przewodniczący klubu radnych PiS.

Po rocznej przerwie Parada Równości 2021 wróci na ulice Warszawy. W sobotę, 19.06.2021 na ulicach pojawią się aktywiści i osoby LGBT oraz Ci, którzy wspierają walkę o ich prawa. Na ulicach stolicy pojawi się wiele tęczowych flag, a marsz przejdzie z centrum Warszawy do Pola Mokotowskiego. Temat Parady Równości budzi skrajne emocje. Za jej popieranie wielokrotnie atakowany był m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Tym razem włodarz stolicy również objął patronatem Paradę Równości 2021 i zapowiedział, że sam weźmie w niej udział. Decyzja ta spotkała się z krytyką szefa klubu radnych PiS.

- Parada Równości to nie jest główny problem, którym powinien zająć się prezydent Warszawy. Jego rolą jest stanie ramię w ramię z warszawiakami, rozwiązywanie ich problemów, a nie uczestnictwo w Paradzie. Wychodzi na to, że gdzie są jakieś kontrowersje i dużo szumu, tam prezydent jest, a tam gdzie trzeba ciężkiej pracy, prezydenta nie ma - powiedział Jurkiewicz.

Zaznaczył też, że Polacy zadają sobie teraz pytanie, kim tak naprawdę jest Rafał Trzaskowski. - Patrząc na jego charakterystykę działań, to wygląda jak człowiek, który dla doraźnych korzyści politycznych szuka poparcia w różnych częściach elektoratu. Obejmuje patronatem Paradę Równości, to jak rozumiem szuka poparcia wśród środowisk lewicowych. A potem ten sam człowiek często pokazując przykład swojej rodziny odwołuje się do wartości konserwatywnych, szukając poparcia w centrum i na prawo - zaznaczył radny.

Rafał Trzaskowski po raz drugi udzielił patronatu prezydenta stolicy Paradzie Równości w Warszawie. Pierwszy raz zrobił to w 2019 r. W 2020 r. parada nie odbyła się ze względu na pandemię COVID-19.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE