Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]

2021-06-19 12:44
Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]
Autor: archiwum se.pl Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]

Trasa Parady Równości. Parada Równości 2021 po rocznej przerwie znów zagości w Warszawie. Na ulicach stolicy ponownie pojawi się morze tęczowych flag. Paradę Równości 2021 po raz kolejny objął swoim patronatem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zapowiedział on również, że osobiście weźmie udział w wydarzeniu. Którymi ulicami przemaszeruje Parada Równości 2021? Znamy dokładną trasę!

Kiedy Parada Równości 2021 w Warszawie? Trasa

Parada Równości odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. Mimo panującej pandemii koronawirusa i zakazu zgromadzeń organizatorom Parady Równości udało się zalegalizować wydarzenie. Oficjalnie marsz został zarejestrowany jako zgromadzenia stacjonarne, każde do 150 uczestników. W tym roku Parada Równości będzie nieco inna niż jeszcze w 2019 roku. "Być może Parada będzie w tym roku mniejsza, nie będzie mieć tylu kolorowych platform, nie będzie rozbrzmiewać tak głośną muzyką, ale będziecie tam Wy. Społeczność, dla której organizujemy ten dzień" - możemy przeczytać na facebookowej stronie Parady Równości.

ZOBACZ TEŻ: Marsz Równości 2021 w Warszawie. Czy Rafał Trzaskowski pójdzie na czele parady? Podjął ważną decyzję

Parada Równości rozpocznie się 19 czerwca o godz. 14 na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki. Centrum Warszawy utonie w tęczowych flagach LGBT! Po krótkim wydarzeniu pod PKiN, uczestnicy Parady Równości 2021 przemaszerują ulicami Warszawy.

Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie marsz równości?

Organizatorzy Parady Równości 2021 utrzymywali trasę parady przez dłuższy czas w tajemnicy. Wszystko z powodu bezpieczeństwa demonstrantów i uniknięcia pojawienia się kontrmanifestacji. W środęm, 16 czerwca na facebookowej stronie Parady Równości opublikowano dokładną trasę Parady Równości. 

Marsz wyruszy o godzinie 14 sprzed Pałacu Kultury i Nauki i przejdzie ulicami:

  • Marszałkowską
  • Waryńskiego
  • Metro Politechnika
  • Batorego
  • i zakończy się na Polu Mokotowskim. 
Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]
Autor: Parada Równości / Facebook Parada Równości 2021 w Warszawie: trasa. Jakimi ulicami przejdzie Marsz Równości w Warszawie? [TRASA, MAPA]

Ostatnia Parada Równości odbyła się 8 czerwca 2019. Wówczas również rozpoczęła się ona na placu pod Pałacem Kultury i Nauki. Następnie jej uczestnicy przeszli ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi przed PKiN.

Trasa Parady Równości 2021 rożni się zatem od tej sprzed dwóch lat.

Rafał Trzaskowski na Marszu Równości 2021

W 2019 roku Rafał Trzaskowski objął patronatem honorowym Paradę Równości. Jak się okazuje, w tym roku będzie podobnie. Prezydent Warszawy zapowiedział już, że osobiście weźmie udział w najbardziej kolorowym wydarzeniu w stolicy.

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE