Potworna tragedia na stacji metra Imielin. Pociąg rozjechał pasażerkę. Kobieta nie żyje

2021-05-14 17:42

Tragedia na stacji metra Imielin w Warszawie. Pasażerka została potrącona przez pociąg metra, który wjeżdżał na stację. Niewykluczone, że doszło do próby samobójczej. Niestety pasażerka nie miała szans w starciu z pojazdem. Jak poinformowała Anna Bartoń, rzeczniczka stołecznego metra, potrącona osoba nie przeżyła wypadku na stacji Imielin.

Do tragedii doszło w piątek, 14 maja około godziny 17:15 na stacji metra Imielin. Rozpędzony pociąg wjeżdżał na stację i potrącił pasażerkę, która z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn znalazła się na torach. Jak poinformowała nas Anna Bartoń, rzecznik prasowa stołecznego metra, najprawdopodobniej była to próba samobójcza. 

- Niestety doszło do wypadku z udziałem pasażera. Przed chwilą otrzymaliśmy potwierdzenie, że osoba nie żyje. Czekamy na przyjazd służb - powiedziała Bartoń w rozmowie z Super Expressem

Sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji precyzuje, że zgłoszenie służby otrzymały około godziny 17:15. - Kobieta została śmiertelnie potrącona przez pociąg metra, stacja została ewakuowana. O tragedii powiadomiono już prokuratora, a na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy zbadają wszelkie okoliczności i przyczyny tego wypadku - dodał Markiewicz.

Wypadek w metrze. Ogromne utrudnienia

W związku z tragicznym wypadkiem w metrze, stacja Imielin została zamknięta. Niedostępne dla pasażerów są także stacje Służew, Ursynów, Stokłosy, Natolin i Kabaty. - Uruchomiono komunikację zastępczą za metro na odcinku od metra Wilanowska przez ul. Rolną, al. KEN do metra Kabaty. 

Pociągi kursują zaś w pętli Metro Młociny - Metro Wilanowska - sprecyzowała Anna Bartoń. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE