Ruszyły konsultacje społeczne

Dwumetrowa Maryja patrząca z góry na mieszkańców. Czy wojownicy Maryi postawią na swoim?

2023-03-10 5:25

Wojownicy Maryi chcą dwumetrowego pomnika Matki Boskiej z Tihaljiny w miejskim parku w podwarszawskim Legionowie. Do tamtejszego ratusza wpłynął wniosek podpisany przez 350 osób. W tej sprawie urzędnicy rozpoczęli konsultacje społeczne. Ostateczną decyzję dotyczącą budowy monumentu mają podjąć radni na sesji.

Wojownicy Maryi chcą wybudować pomnik w Legionowie

Figurka Matki Bożej z Tihaljiny ubranej w biało-niebieskie szaty miałaby stanąć w miejskim parku przy ul. Sienkiewicza w Legionowie. Wniosek z taką inicjatywą złożyli do tamtejszego ratusza członkowie wspólnoty Wojownicy Maryi. Pod dokumentem podpisało się 350 osób.

- Zwrócono się do Prezydenta Miasta Legionowo z prośbą o przeprowadzenie procedury niezbędnej do powstania na terenie Rynku Miejskiego figury Matki Bożej z Tihaljiny (przeprowadzenie konsultacji społecznych i przedstawienie projektu uchwały Radzie Miasta). Wspólnota zobowiązała się sfinansować przedsięwzięcie oraz uzyskać inne potrzebne zgody – przekazali legionowscy urzędnicy.

Kim są Wojownicy Maryi?

Jak przekazał Legionowski ratusz, Wojownicy Maryi to „ruch katolicki, który zawiązał się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn organizowanych przez Salezjanów. Działa w ramach Kościoła Rzymskokatolickiego a jego celem jest formowanie mężczyzn, aby Ci przez modlitwę, przykład i świadectw wiary, uświęcanie siebie i swoich rodzin, realizowali powołanie, którym obdarzył ich Pan Bóg oraz pragnęli rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi.

Matka boska powodująca pokój w sercu

Wspólnota opisała, że wizerunek Maryi z Tihaljiny, to wizerunek Matki Bożej Niepokalanej, który został stworzony za sprawą artysty Richarda L. George, który wybrał się do Medjugorie i w leżącej nieopodal wsi Tihaljina zobaczył figurę Matki Bożej i stworzył jej obraz. - Ten wizerunek Matki Bożej patrzy przenikliwymi oczami, pełnymi troski i miłości. Lekko się uśmiecha. Patrząc na nią, można poczuć pokój w sercu – tłumaczą wojownicy.

Konsultacje społeczne i decyzja radnych

Figura Matki Bożej z Tihaljiny miałaby mieć z postumentem około 2 metry wysokości. Byłaby obudowana szkłem hartowanym. W sprawie jej budowy na stronie internetowej miasta ruszyły konsultacje społeczne w formie ankiety. Można tam wyrazić swoją opinię, czy jesteśmy za, czy przeciw budowie pomnika. Konsultacje potrwają do 15 marca, do godz. 23:59. Potem projekt uchwały w tej sprawie zostanie przedstawiony na najbliższej sesji radnym, którzy zadecydują o budowie.

Sonda
Czy często się modlisz?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki