SZOK

Skandal w Legionowie. Mężczyzna z promilem alkoholu siedział za kierownicą miejskiego autobusu

2023-03-02 9:35

Skrajna nieodpowiedzialność! Pijany kierowca zasiadł za kółkiem autobusu linii D2 w Legionowie. Reakcja pasażerów, którzy zadzwonili na policję, zapobiegła nieszczęściu. Przybyły na miejsce patrol zbadał szofera alkomatem. 59-latek wydmuchał prawie promil alkoholu.

Legionowo. Pijany kierowca woził pasażerów po mieście!

Na pętli autobusowej na Osiedlu Młodych w Legionowie pasażerowie zwrócili uwagę na kierowcę autobusu, którego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu.

Przyjęliśmy takie zgłoszenie. Po badaniu alkomatem 59-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty jazdy po spożyciu alkoholu. Za to przestępstwo odpowie przed sądem – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Justyna Stopińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Autobusy linii D jeżdżące po mieście nie podlegają bezpośrednio Wydziałowi Gospodarki komunalnej w Legionowie. Pojazdami jak i kierowcami zarządza zewnętrzny operator.

To była pierwsza taka sytuacja z tym kierowcą. Niektóre z naszych pojazdów mają wbudowane alkomaty. Sami, wyrywkowo, też badamy kierowców. Mężczyzna zatrzymany przez policję został już zwolniony z pracy – powiadomił nas właściciel firmy.

– Miejmy tylko nadzieję, że ta sytuacja nigdy się nie powtórzy w naszym mieście. Gdybym kiedykolwiek zauważyła pijanego kierowcę autobusu, do którego muszę wejść, zareagowałabym – mówi nam jedna z mieszkanek Legionowa.

Operator znalazł już innego pracownika, który będzie woził mieszkańców.

Proszę się nie martwić, jestem abstynentem. W ogóle nie piję już od 2001 roku – powiedział nami nowy kierowca.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają