Dylemat Trzaskowskiego: "Jak zostawię tę dziurę w ziemi, powiedzą że zwariowałem"

2021-09-26 11:46
Sala Kongresowa w remoncie
Autor: Paweł Jagiełło Sala Kongresowa w remoncie

Aż trudno uwierzyć, ale remont Sali Kongresowej zaczął się w … 2014 r. Do tej pory nie jest skończony. I szybko się nie zakończy. Chyba, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i rada miasta dołożą… 100 mln zł.

– Remont Kongresowej miał kosztować 180 mln zł, a okazuje się, że będzie kosztować 280 mln zł. I co ja mam zrobić? Pozwolić, by została dziura w ziemi? Powiedzą, że Trzaskowski zwariował – dzieli się dylematem „dać” czy „nie dać” prezydent Warszawy. Na razie zamiast dobrze znanych rzędów czerwonych foteli wewnątrz Sali Kongresowej straszy gigantyczna dziura. Chcieliśmy zobaczyć, jak to teraz wygląda, ale władze PKiN uznały, że nie będą się tym chwalić. – Prace związane z opracowaniem dokumentacji technicznej niezbędnej dla przeprowadzenia modernizacji Sali Kongresowej zostały zakończone. Wykonano projekt budowlany, branżowe projekty wykonawcze, kosztorysy inwestorskie, pozyskano wymagane prawem decyzje konserwatora zabytków, komendanta PSP oraz pozwolenie na budowę. Zakończono proces weryfikacji otrzymanej dokumentacji, na którą składają się 42 obszary projektowe w 10 obszarach tematycznych – wylicza nam Sylwia Nowak z PKiN.

Trzaskowski sadzi drzewo w centrum Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE