Dzieci ukradły rodzicom samochód. Podróż zakończyli kolizją z innym autem i ogrodzeniem posesji

i

Autor: POLICJA Dzieci ukradły rodzicom samochód. Podróż zakończyli kolizją z innym autem i ogrodzeniem posesji

SZOK

Dzieci ukradły rodzicom samochód. Podróż zakończyli kolizją z innym autem i ogrodzeniem posesji

2023-03-08 20:56

Chłopaki wpadli na nieziemski pomysł. Postanowili przejechać się samochodem rodziców. Zabrali kluczyki, weszli do fury i odjechali spod domu. Ich podróż nie trwała długo. Zakończyli ją kolizją z zaparkowanym oplem i ogrodzeniem posesji sąsiada. Volkswagen wbił się w budynek mieszkalny. Nastolatkowie uciekli z miejsca zdarzenia.

Radom. Podróż zakończyli kolizją z innym autem i ogrodzeniem posesji

W niedzielę, 5 marca, dwóch nastolatków postanowiło wybrać się na wycieczkę volkswagenem swoich rodziców. Chłopaki wzięli klucze od pojazdu i odjechali nim spod domu. Kierującym był 15-latek, a pasażerem jego młodszy brat – 13-latek.

Chłopcy swoją podróż zakończyli na ul. Komunalnej, gdzie najpierw uderzyli w zaparkowanego opla, a następnie w pobliskie ogrodzenie posesji i zatrzymali się dopiero na budynku mieszkalnym. Wystraszeni nastolatkowie uciekli z miejsca i wrócili do domu, nic nie mówić swoim rodzicom. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol drogówki, który bardzo szybko ustalił właściciela pojazdu i cały przebieg zdarzenia.

Po wizycie w miejscu zamieszkania sprawców zdarzenia, policjanci w obecności rodziców przebadali uciekinierów na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. W związku z tym, że uczestnikami zdarzenia były osoby nieletnie w celu sprawdzenia czy nic im się nie stało chłopcy zostali przewiezieni do szpitala – przekazała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej policji.

Nastoletni miłośnicy samochodowych wycieczek odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przez sądem rodzinnym.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają