Dzień Dziecka na Białołęce. Burmistrz zaprasza do wspólnego świętowania i rozdaje prezenty

2021-05-26 7:05
Dziecięce Marzenie
Autor: SHUTTERSTOCK Dziecięce Marzenie

Nasza akcja Dziecięce Marzenie trwa w najlepsze. Kolejni burmistrzowie wraz z prezydentem Rafałem Trzaskowskim zapraszają do zabawy dzieci ze swoich dzielnic. Na pewno dużo dzieci zgłosi się z Białołęki, bo tam mieszka najwięcej młodych warszawiaków! Na uczestników akcji czekają superzabawki. Można zdobyć smartwatche oraz gry planszowe.

Urzędnicy organizują finansowanie szkół

Białołęka jest najmłodszą pod względem wieku swoich mieszkańców dzielnicą Warszawy. Co roku osiedla się tu ok. 5 tysięcy nowych osób. Dla władz dzielnicy budowa nowych placówek oświatowych jest największym priorytetem.

- Oprócz budowy nowych szkół i przedszkoli z wygodnymi i przestronnymi salami do nauki i zabawy staramy się zapewnić jak najwyższy poziom nauczania. Zabiegamy o środki na realizację zajęć dodatkowych oraz nowoczesne wyposażenie, dzięki któremu nauka będzie dla uczniów przyjemnością – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki. - A z okazji Dnia dziecka rozdajemy w ramach akcji Dziecięce Marzenie smartwatche oraz gry planszowe- zaprasza dzieci do udziału w zabawie Grzegorz Kuca.

Zdobądź superzabawki na Dzień Dziecka! Zgłoś się TUTAJ 

3.5 mln zł z Unii na oświatę

- Udało nam się pozyskać niemal 3,5 mln złotych dofinansowania na wspieranie białołęckiej oświaty. Środki europejskie trafiają do 8 białołęckich szkół. Cieszę się, że młodzi mieszkańcy Białołęki skorzystają z najlepszych pomocy naukowych – dodaje Izabela Ziątek, zastępca burmistrza. Do szkół trafiły m.in. mikroskopy terenowe, optyczna, teleskopy, szachy turniejowe, krystalizatory, szalki, pipety i odzież ochronną, komputery, laptopy, drukarki, projektory, które będą pomocą podczas dodatkowych zajęć m.in. z technologii informacyjno-komunikacyjnych, nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych i innowacyjności. A to nie wszystko. Dzielnica przygotowuje też przetarg na doposażenie szkół w sprzęt komputerowy.

Białołęka włączyła się też w tegoroczne Dziecięce Marzenie. Na zgłoszenia czekamy do końca maja. Listy i zdjęcia dzieci można wysyłać poprzez stronę internetową dzieciecemarzenie.se.pl

Prezenty pomagają nam przygotować dzielnice: Bemowo, Białołęka, Bielany, Ursynów oraz Wilanów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE