Emil zabił Kubę nożem w szkole. Dostał 25 lat więzienia. Zapadł prawomocny wyrok

i

Autor: SUPER EXPRESS Emil zabił Kubę nożem w szkole. Dostał 25 lat więzienia. Zapadł prawomocny wyrok

Emil B. zadźgał Kubę nożem w szkole na Wawrze. Zapadł prawomocny wyrok

2022-01-11 11:38

Emil B., który w maju 2019 roku śmiertelnie dźgnął nożem swojego kolegę w szkole, został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia. Do tragedii doszło w placówce w Wawrze. Morderca będzie musiał zapłacić 100 tys. zł ojcu ofiary oraz 50 tys. zł jego młodszemu bratu. Sąd Apelacyjny podtrzymał tym samym wyrok Sądu Okręgowego z lutego 2021 roku.

Ta wstrząsająca tragedia poruszyła całą Polskę. W szkole przy ul. Króla Maciusia w Wawrze Emil B. bezwzględnie dźgał nożem swojego 16-letniego kolegę Jakuba K. Zadał mu 9 ran kłutych w głowę, szyję, klatkę piersiową oraz brzuch. Do tragedii doszło, bo Kuba winny był Emilowi pieniądze za narkotyki. "Emil nie popełnił tego czynu pod wpływem impulsu, on to zaplanował. Informował kolegów i koleżanki o swoich planach. Wiedział, co może mu za to grozić, był świadomy konsekwencji. W dniu zdarzenia prosił koleżankę, by potwierdziła, czy Kuba przyszedł do szkoły. Przygotował się, zabrał ze sobą nóż" - podkreśliła sędzia Ewa Grabowska.

Zobacz też: Szokujący ciąg dalszy ZABÓJSTWA W WAWRZE. Emil B. zadźgał Kubę w szkole. Teraz jego ojciec też ZAATAKOWAŁ NOŻEM przed tą szkołą! [GALERIA]

Według świadków w dniu zdarzenia Emil był pobudzony, dziwnie się zachowywał. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków. Do budynku szkoły wszedł w czasie przerwy, zaczął szarpać się z Kubą na oczach uczniów i pracowników szkoły. Zaczął zadawać ciosy nożem i nie przestał, gdy ofiara podjęła próbę ucieczki. "Dopadł ofiarę w sali lekcyjnej i na oczach nauczyciela dokończył to, co zaczął na korytarzu, zadając kolejne ciosy. Celem Emila nie było postraszenie Kuby, chciał pozbawić go życia" - stwierdziła sędzia referentka.

Galeria poniżej: Emil zabił Kubę nożem w szkole. Dostał 25 lat więzienia. Zapadł prawomocny wyrok

Emil zabił Kubę nożem w szkole. Dostał 25 lat więzienia

O sprawie informowaliśmy na bieżąco. - Gdy zamykam oczy, ciągle widzę strugę krwi na podłodze korytarza w szkole. I w tej krwi leżące okulary Kuby w biało-czarnej oprawce, które nie tak dawno mu kupiłam. To było dokładnie w tym samym w miejscu, w którym ja się dosłownie chwilę wcześniej z synem pożegnałam. Tak jakby ktoś mnie śledził i zaraz po tym, jak poszłam do gabinetu dyrektora, wbił nóż w plecy mojego dziecka... - mówiła „Super Expressowi” mama zadźganego Kuby Tatiana B.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Zabójstwo w szkole w Wawrze. Emil B. skazany na 25 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE