Amerykański marynarz odpłynął z oszczędnościami oszukanej kobiety

i

Autor: Shutterstock Amerykański "marynarz" odpłynął z oszczędnościami oszukanej kobiety

A miało być tak pięknie

Fatalne zauroczenie mieszkanki Pragi. Pokochała „amerykańskiego marynarza” i straciła 65 tysięcy złotych!

2023-03-06 7:53

Miała być historia miłosna, a skończyło się na utracie oszczędności. Mieszkanka Pragi-Północ poznała przez internet mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego marynarza. Ich znajomość kwitła, a kobieta miała nadzieję, że znalazła miłość swego życia. Wszystko skończyło się jednak utratą wszystkich oszczędności. Jak do tego doszło?

Praga-Północ. Kobieta straciła 65 tys. złotych

Policjanci z Pragi-Północ przestrzegają, że internetowe znajomości mogą być niebezpieczne. W sierpniu zgłosiła się do nich kobieta, która założyła konto na popularnym serwisie randkowym. Odezwał się do niej amant podający się za obywatela Stanów Zjednoczonych. Przekonywał, że jest marynarzem pracującym przy wydobyciu ropy naftowej.

Ich znajomość się rozwijała, kiedy nagle „Amerykanin” przyznał, że ma problemy finansowe. Kobieta zaproponowała mu pomoc. - Przelała pieniądze na wskazane przez niego konto. Po kilku dniach "marynarz" ponownie poprosił kobietę o pieniądze. Mieszkanka Pragi Północ nie odmówiła mu. Sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie. Łącznie kobieta przekazała internetowemu - mówi znajomemu ponad 65 tysięcy złotych – mówi kom. Paulina Onyszko z policji.

Mężczyzna obiecywał, że gdy tylko przyleci do Polski wszystko jej odda. Niestety słuch po nim zaginął, a prażanka zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. - Pamiętaj! Osoby poznane w Internecie mogą nie być tymi, za które się podają – w rzeczywistości możesz rozmawiać z osobą, która ma wobec ciebie złe zamiary – przestrzega kom. Onyszko.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany