FERIE W WARSZAWIE: Jaka bedzie pogoda w drugi tydzień ferii?

2020-02-15 17:51 MB
Pogoda na weekend
Autor: CC Pixabay.com Pogoda na weekend

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Warszawie już za nami. Wolne mają dzieci i młodzież z województw zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego. Zakończą się 23 lutego, zatem pozostał jeszcze ostatni tydzień ferii zimowych. Jaka będzie wtedy pogoda w Warszawie?

Ferie zimowe to czas, na który czekają dzieci i młodzież z całej Polski. W województwie mazowieckim zaczęły się one 10 lutego i potrwają do 23 lutego 2020 r. Jest to czas, kiedy wiele rodzin z dziećmi poszukuje atrakcji, dzięki którym ten czas stanie się okazją do wspólnej zabawy. Pojawia się również pytanie: Jaka będzie pogoda w drugi tydzień ferii?

Zacznijmy od tego, że te ferie zimowe będą tylko z nazwy: mrozu nie ma co w Warszawie się spodziewać. Śnieg owszem, będzie, ale jedynie przelotny i jeżeli nawet przykryje ulice i chodniki, to szybko stopnieje. W niedzielę 16.02 termometry wskażą nawet 10 stopni Celsjusza, spodziewane są też opady deszczu. W poniedziałek 17.02 będzie podobnie - ciepło, słonecznie, ale i deszczowo. Termometry pokażą nawet 12 stopni.

Ferie w Warszawie: Co robić? Gdzie na ferie zimowe z dzieckiem? [TOP 5 ATRAKCJI]

We wtorek 18.02 o kilka stopni spadnie temperatura, w nocy wyniesie ona zaledwie 4 stopnie, w dzień maksymalnie będzie to 7 stopni. Tego dnia również spodziewać można się przelotnych opadów deszczu. Podobnie będzie w środę 19.02.

W czwartek nastąpi pogodowy przełom i w końcu zobaczymy więcej słońca. Będzie bezchmurnie i nie przewidziane są opady deszczu. Podobnie będzie w piątek. Ten słoneczny koniec tygodnia zwiastuje kolejny deszczowy weekend. Jeśli więc planujecie spacery, bieganie, narty czy łyżwy "pod chmurką" - lepiej zaplanować do między środą a piątkiem - poza tymi dniami przewidziane są obfite opady deszczu.


ZOBACZ TEŻ: Park of Poland tuż przed otwarciem. Gigantyczny park wodny gotowy

Podsumowując, w stolicy podczas drugiego tygodnia ferii przewidziane są przelotne opady deszczu. Temperatury będą wahały się od 2 do 12 stopni Celsjusza. Nie będzie mrozu, nie będzie obfitych opadów śniegu, ani... groźnych huraganów. Na szczęście!

Które miejsce w Warszawie jest najbardziej romantyczne? POSUMOWANIE SONDY