Park of Poland tuż przed otwarciem. Gigantyczny park wodny gotowy

2020-02-15 9:00 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Wielkie otwarcie Park of Poland
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wielkie otwarcie Park of Poland

Park of Poland, wielki park wodny pod Warszawą jest na ostatniej prostej przed otwarciem. Zjeżdżalnie zamontowane, sztuczne fale działają, oświetlenie zamontowane. Podwykonawcy dłubią przy ostatnich pracach kosmetycznych.

Na 20 lutego planowane jest otwarcie Park of Poland. Wielki park wodny oddalony o 40 km od Warszawy powstał w gminie Mszczonów. Inwestycja jest największym krytym aquaparkiem w Europie.

Ceny biletów

Basen nazywany przez inwestorów rajską wyspą uruchomił stronę internetową (parkofpolnad.com) gdzie można już zamawiać bilety określając długość pobytu, datę przyjazdu i liczbę osób. Ceny wejściówek zaczynają się od 39 zł (dzieci) i 59 (dorośli). Te kwoty jednak się zmieniają w zależności od dnia i pobytu. Za całodzienny bilet do wszystkich trzech stref osoba dorosła zapłaci 129 zł (dzień roboczy) i 139 zł (weekend). Seniorzy za cały dzień w weekend zapłacą 129 zł. Jest też opcja wejścia na 4 godziny. W weekend osoba dorosła zapłaci wtedy 119 zł a senior 109 zł. W dzień powszedni 109 i 99 zł. Wejście na dwie godziny w weekend kosztuje osobę dorosłą 99 zł a seniora 89 zł. W dni robocze analogicznie 89 zł i 79 zł. Dzieci za całodzienne skorzystanie ze strefy Jumango zapłacą 79 zł (do 120 cm wzrostu) lub 89 zł (do 16 lat). Bilet 4 godzinny dla dziecka do tej strefy kosztuje odpowiednio 59 lub 69 zł.

Godziny otwarcia

Park of Poland może być otwarty przez cały rok. W tygodniu aquapark otwarty jest w godzinach 10-22, w weekendy i święta 9-22.

Co w ofercie

Park of Poland oferuje masę atrakcji. Suntago, czyli wodna część parku to rajska wyspa pośrodku Mazowsza. Ma powierzchnię 75 tysięcy metrów kwadratowych. W środku jednocześnie może przebywać aż dziesięć tysięcy osób. Aspekt wizualny poprawia około 400 palm sprowadzonych z Florydy, Dominikany i Malezji. Położyć można się też na leżaku, których jest okrągły tysiąc, i to z miejscami na ręczniki. No i najważniejsze… dwa baseny z wodą o temperaturze 32 i 34 stopnie, basen termalny, pięć basenów witalnych i trzy solankowe. Atrakcją specjalną są 32 zjeżdżalnie. Na jednych zjeżdża się na różnych pontonach, na innych na specjalnych matach głową do przodu. Niektóre mają osiem torów. Nie wszystkie z nich będą dostępne dla dorosłych. W części ustalono limit wzrostu – 120 centymetrów. Poza zjeżdżalniami w strefie znajduje się maszyna do surfowania i wodny plac zabaw. Jako dodatek dla chcących się zrelaksować park oferuje saunarium a w nim 11 rodzajów saun.

Nocleg w Park of Poland

Goście, którzy chcą zostać na noc, w okolicy przygotowana jest baza noclegowa Suntago Village. 92 w pełni wyposażone domki modułowe będą czynne od marca 2020. Obok nich strefa zabaw dla dzieci, przestrzeń do grillowania, budynek recepcji i mini sklep.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na 20 lutego i skorzystać z rajskiej wyspy.