Piękny gest policjantki z Mokotowa. Odmieniła życie starszej pani. Pomógł Filip Chajzer

2021-03-10 13:17
Niesamowity gest Filipa Chajzera. Jednym wpisem odmienił życie Pani Weronice z Warszawy. Poszło o TYSIĄCE
Autor: MKU / Pixabay Niesamowity gest Filipa Chajzera. Jednym wpisem odmienił życie Pani Weronice z Warszawy. Poszło o TYSIĄCE

Filip Chajzer po raz kolejny pokazał, że ma wielkie serce. Ale nie tylko on. Pani Weronika z Warszawy ma 95 lat i padła ofiarą perfidnych oszustów. Weszli do jej mieszkania na tak zwanego "administratora" i doszczętnie je splądrowali. Zniknęła nie tylko gotówka, ale również cenne pamiątki. Mł. asp. Paulina Ziobro z warszawskiej policji postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc bezbronnej kobiecie. W internecie utworzyła zbiórkę pieniędzy i zachęciła warszawiaków wspólnej akcji. Do tej włączył się słynny gwiazdor TVN. Nieprawdopodobne, ile już udało się zebrać!

Filip Chajzer jest jednym z największych gwiazdorów TVN. Już nie jeden raz udowodnił, że ma wielkie serce i lubi pomagać innym. Nie inaczej było tym razem, kiedy Chajzer włączył się do pięknej akcji zorganizowanej przez mł. asp. Paulinę Ziobro z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w warszawskiej policji. Kobieta była poruszona, bo do komisariatu zgłosiła się 95-letnia Pani Weronika, która straciła wszystkie oszczędności. Z opowieści zapłakanej 95-latki wynikało, że została oszukana przez sprytnych oszustów. - Wracając z zakupów do swojego miejsca zamieszkania, za próg jej domu razem z nią wszedł nieznany jej mężczyzna z kobietą. Mężczyzna przedstawił się jako kierownik wodociągów, a kobieta, że jest pracownikiem administracji. Mężczyzna oświadczył, że w bloku pękła rura i nakazał Pani Weronice napuścić wody do wanny, aby miała możliwość, chociaż zrobić sobie herbatę, podczas naprawy usterki. Nakazał jej lać wodę i patrzeć czy nie wybija - wyjaśniła mł. asp. Paulina Ziobro.

Pani Weronika ufała ludziom. Nie wiedziała, że właśnie staje się ofiarą ludzkiego okrucieństwa. Po około 15 min, jej "goście" wyszli z mieszkania, przy okazji zabierając najcenniejsze rzeczy. Zniknęły jej pamiątki po nieżyjącym mężu, obrączki ślubne i biżuteria, a także 10 tys. zł, które kobieta przez 11 lat odkładała na remont mieszkania oraz operację oka!

Policjantka postanowiła pomóc kobiecie stanąć na nogi. W internecie założyła zbiórkę pieniędzy i poprosiła swoich kolegów z pracy oraz wszystkich ludzi o dobrych sercach o pomoc pokrzywdzonej seniorce. Napisała też do gwiazdora telewizji TVN Filipa Chajzera. Ten nie przeszedł obojętnie wobec jej prośby i postanowił udostępnić zbiórkę na swoim profilu na Facebooku, który obserwuje niemal milion osób. 

- Historia Pani Weroniki świadczy o jej ufności do ludzi. Kobieta, która wychowywała się w zupełnie innych czasach niż ja czy moi rodzice. Nic, a nic nie zrekompensuje kradzieży sentymentalnej biżuterii, ale kwota, która w jakikolwiek sposób pozwoli Pani Weronice spać spokojnie nie jest duża, a razem z najmniejszą choćby wpłatą ludzi dobrej woli może pozwoli na ponowny uśmiech na twarzy Pani Weroniki - czytamy w opisie zbiórki.

I tym razem ludzka solidarność nie zawiodła. Policjantka początkowo planowała uzbierać 13 tys. zł. Mimo że do końca zbiórki pozostało jeszcze 28 dni, na koncie jest już ogromna kwota. Ponad 140 tysięcy złotych! Nadal jeszcze każdy może dorzucić swoją cegiełkę i pomóc 95-letniej Pani Weronice. Link do zrzutki zostawiamy tutaj. Dobro powraca!

- Oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba - tak się dziś czuję, dzięki Wam. HAPPY END PRZEROŚL MOJE NAJŚMIELSZE OCZEKIWANIA. Po 10 godzinach jest już prawie 120.000 PLN (suma rośnie z minuty na minutę), a Świat Oka Centrum Okulistyczne zaprasza Panią Weronikę na badania i nieodpłatnie zobowiązuje się przeprowadzić późniejszą operację 👊💫❤️ w takich chwilach czuję, że to wszystko ma większy sens! Wspaniałego dnia! - napisał na Facebooku Filip Chajzer z TVN. 

Trwają prace przy grobie Jana Lityńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE