Nagranie przeraża

Film z wnętrza autokaru, który rozbił się w Chorwacji. Porozrzucane kapcie, parówki w fotelu

2022-08-09 10:32

Wypadek autokaru w Chorwacji wstrząsnął Polakami. Pielgrzymi, którzy jechali do sanktuarium maryjnego w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, roztrzaskali się o betonowy przepust na autostradzie pod Zagrzebiem. Zginęło 13 osób, a 31 zostało rannych. Stan części z nich jest określany jako ciężki. Na miejscu tragedii nadal leżą przedmioty osobiste pielgrzymów. Nagranie z wnętrza autokaru jest wstrząsające - między zmiażdżonymi fotelami porozrzucane są elementy garderoby, leży napoczęte opakowanie parówek. Nikt nie spodziewał się przecież, że dojdzie do tak okrutnej tragedii.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Wstrząsający film z wraku

Zdjęcia z wnętrza autokaru, który rozbił się na autostradzie A4 pod Zagrzebiem, pokazują, jakie piekło musiało rozegrać się w jego wnętrzu w momencie katastrofy. Przód pojazdu praktycznie nie istnieje, kabina kierowcy została całkowicie zmiażdżona. Kierownica wygięta. Osoby, które siedziały z przodu, nie miały szans na ratunek, gdy autokar spadając z autostrady uderzał w betonowy przepust. Fotele autokaru leżą jeden na drugim, każdy przekrzywiony w inną stronę. - Ludzie, którzy siedzieli z tyłu, wpadali na tych, co byli z przodu – opowiadają nam uczestnicy katastrofy. Z przednich drzwi zostały szczątki. W środku widać rzeczy osobiste pielgrzymów - jest maskotka, napoczęte opakowanie parówek, ubrania.

Film z wnętrza autokaru jest wstrząsający:

Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji

Wypadek polskiego autokaru w drodze do Medjugorie. Śledztwo warszawskiej prokuratury 

Śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru na Chorwacji zostało wszczęte jeszcze w sobotę, 6 sierpnia na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Wrak autokaru został odholowany na policyjny parking pod Zagrzebiem. Warszawska prokuratura powoła własnych biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych, którzy mają pomóc zbadać miejsce wypadku w Chorwacji oraz wrak autokaru. 

- W toku powstępowania wykonujemy czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności katastrofy i ustalenia jej przyczyn – mówi "Super Expressowi" prokurator Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Wykorzystywane są dowody zgromadzone przez chorwackich śledczych, zabezpieczone na miejscu wypadku. - Gromadzimy też dowody we własnym zakresie dotyczące m.in. organizacji przejazdu autokaru. Przewidziane jest powołanie biegłych lekarzy oraz biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych - zapowiada prokurator Skrzyniarz.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Bilans ofiar jest wstrząsający

Wśród ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zidentyfikowano drugiego z kierowców. Taką informację potwierdziła dla chorwackich mediów prokuratura w Varaždinie. W wypadku zginęło w sumie 13 osób, a 31 zostało rannych. Dwie osoby nadal pozostają w stanie krytycznym. Autokarem jechali pielgrzymi zmierzający do sanktuarium maryjnego w Medjugorje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE