Freddie Mercury

i

Autor: East News Freddie Mercury

Freddie Mercury ma swoją ulicę w Warszawie. Radni zadecydowali

2019-11-08 16:10

Znany wokalista zespołu Queen został doceniony przez miejskich radnych. Przesmyk na tyłach ambasady Hiszpanii będzie nazwany imieniem Freddiego Mercury'ego.

Na czwartkowej sesji rady miasta była przeprowadzona seria głosowań nad zmianami w nazwach warszawskich ulic. W ostatniej chwili radni dołączyli Freddiego Mercury'ego. Brytyjski piosenkarz żył w latach 1946-1991. Był wokalistą zespołu Queen.

Miejscy włodarze zadecydowali, że artysta dostanie przesmyk na tyłach ambasady Hiszpanii. To równoległy do Myśliwieckiej łącznik ul. Kawalerii i al. Józefa Nojiego przy Kanale Piaseczyńskim.

W okolicy jest już alejka Georga Harrisona. John Lennon ma też swój kawałek przy parku Ujazdowskim.

Głosowanie w sprawie nazwy alei Freddy'ego Mercurego było niemal jednomyślne i ponad podziałami partyjnymi. Za nazwą głosowało 49 radnych, wstrzymały się trzy osoby, jednak nikt nie był przeciw.

KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO: Policyjna akcja pasy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE