Gajewska pożegnała się z radą. Dwóch nowych radnych złożyło ślubowanie [GALERIA]

2019-11-28 17:04 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Pożegnanie Aleksandry Gajewskiej
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Pożegnanie Aleksandry Gajewskiej

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy dwóch nowych radnych Piotr Szyszko (PiS) i Sebastian Kędzierski (PiS) złożyli ślubowanie. Z radą pożegnała się dotychczasowa wiceprzewodnicząca rady Aleksandra Gajewska (KO). Nie obyło się bez wzruszających chwil.

- Trochę smutno brzmi pożegnanie. Nie chciałam się z państwem żegnać, chciałam państwu podziękować za dziewięć lat współpracy i pracy, dla mnie nauki i doświadczeń, wielu wspaniałych znajomości, przyjaźni. Nie żegnam się, jestem do państwa dyspozycji, zmieniam miejsce, w którym będę dbać o nasze miasto, w którym będę walczyć o środki dla Warszawy, o prawa mieszkańców, o lepszą jakość życia – powiedziała Aleksandra Gajewska, wieloletnia radna Koalicji Obywatelskiej i dotychczasowa wiceprzewodnicząca rady.

Gajewska, dziękując za współpracę, złożyła na ręce przewodniczącej rady, Ewy Malinowskiej-Grupińskiej kwiaty dla całej rady.

Złożyli ślubowanie

Aleksandra Gajewska, Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba uzyskali w październikowych wyborach mandaty posłów na Sejm. Na ich miejsce do Rady Warszawy weszli Piotr Szyszko i Sebastian Kędzierski, którzy na czwartkowej sesji złożyli ślubowanie na radnych. Mandat zyskała też Renata Królak, która ślubować będzie na kolejnej sesji.

Zobacz galerię z pożegnania radnej Aleksandry Gajewskiej: