Gang narkotykowy z Mazowsza rozbity. 41 osób usłyszało zarzuty za produkcję i handel narkotykami

i

Autor: CBŚP zdjęcie ilustracyjne

CBŚP w akcji

Gang narkotykowy z Mazowsza rozbity. 41 osób usłyszało zarzuty za produkcję i handel narkotykami

2022-07-27 7:37

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymali kolejne 17 osób, a 9 podejrzanych doprowadzono z aresztów i zakładów karnych w śledztwie dotyczącym grupy zajmującej się handlem narkotykami. Łącznie w tej sprawie zarzuty usłyszało już 41 osób!

Gang narkotykowy rozbity

Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej przekazał PAP, że śledztwo w tej sprawie nadzorowane jest przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. "Dotyczy ono zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie 2012 i 2013 roku w Piastowie oraz innych miejscowościach w woj. mazowieckim" - tłumaczył prokurator.

"Członkowie grupy zajmowali się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci siarczanu amfetaminy oraz dokonywali obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych" - wskazał.

Zobacz też: Witalij Kliczko przyjedzie do Warszawy. Mer Kijowa spotka się z Rafałem Trzaskowskim i odbierze honorowy tytuł na Zamku Królewskim

Podkreślił, że do sprawy funkcjonariusze z kieleckiego Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 17 osób, a 9 podejrzanych doprowadzono na czynności z aresztów śledczych i zakładów karnych. "Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupy przestępczej, produkcji nie mniej niż 200 litrów zasadowej amfetaminy, udziału w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz nielegalnego handlu bronią i amunicją" - podał.

Akcja CBŚP. Narkotyki w skrzyniach z pomidorami

Zatrzymanym grozi nawet 15-letnia odsiadka

"Prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 21 podejrzanych. Sąd uwzględnił 16 wniosków prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych 5 podejrzanych prokurator skierował zażalenia na decyzję sądu o nieuwzględnieniu wniosku prokuratora. Następnie Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił wszystkie zażalenia prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec pozostałych podejrzanych" - dodał prokurator Karol Borchólski.

Za zarzucane czyny może im grozić do 15 lat więzienia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektakularnej akcji CBŚP w klubach go-go.

Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?
Nasi Partnerzy polecają