Gangsterzy z grupy siedleckiej staną przed sądem. Prokuratura złożyła akt oskarżenia przeciw 16 członkom

2022-05-24 10:21
Bandyci z grupy siedleckiej staną przed sądem. Wśród 16 oskarżonych jest herszt gangu
Autor: CBŚP/materiały policyjne Bandyci z grupy siedleckiej staną przed sądem. Wśród 16 oskarżonych jest herszt gangu

Gangsterzy z tzw. grupy siedleckiej staną przed sądem. Prokurator złożył do sadu akt oskarżenia przeciwko 16 członkom tego bezwzględnego gangu. Na ławie oskarżonych zasiądą m.in. szef bandy Mirosław G. ps. Grochal oraz jego prawa ręka Artur Ch. ps. Gruby. Oskarżeni mieli dopuścić się łącznie 164 przestępstw, zarzuty dotyczą posiadania broni, handlu narkotykami i czerpania korzyści z prostytucji.

Akt oskarżenia przeciwko "grupie siedleckiej" z "Grochalem" na czele skierował do sądu Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Usłyszeli całą litanię zarzutów! - Prokurator zarzucił oskarżonym popełnienie łącznie 164 przestępstw, w tym Mirosławowi G. ps. Grochal oraz Arturowi Ch. ps. Gruby, założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, czerpanie korzyści z nierządu innych osób, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, a także wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków - przekazała Prokuratura Krajowa cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Sprawa grupy siedleckiej ciągnie się od lat i miała już wiele zwrotów akcji. Wszystko zaczęło się od udanej operacji policyjnej. Dzięki niej w połowie 2018 roku śledczy zamknęli aż 6 agencji towarzyskich w Siedlcach. Pracowało w nich aż 60 kobiet! Przestępcy mieli zmuszać je do nierządu i szprycować narkotykami, a przybytki prowadzili pod przykrywką agencji nieruchomości. Wtedy wpadło 5 podejrzanych o uczestniczenie w tym procederze.

Sensacyjne zatrzymanie w Galerii Mokotów

Kolejne zatrzymania miały miejsce pół roku później. Tuż przed świętami w Galerii Mokotów rozegrały się sceny jak z filmu sensacyjnego. Jeden z funkcjonariuszy CBŚP był akurat na zakupach, gdy nagle rozpoznał w tłumie klientów herszta siedleckiej bandy! - Wtedy funkcjonariusz wezwał wsparcie i podejrzany wraz z kolegą zostali aresztowani - powiedziała rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE